środa, 19 lutego 2020

Newsroom

Vindexus zwiększył nakłady w tym roku

msd | 25 października 2019
Od stycznia do września włącznie windykacyjna grupa przeznaczyła 53,6 mln zł na zakup nowych wierzytelności wobec 40,6 mln zł przed rokiem.

W samym III kwartale Vindexus zainwestował jednak 9,4 mln zł, wynika z obliczeń Obligacje.pl. Znacznie więcej ściągnął w tym czasie od dłużników. Jak wynika z czwartkowego komunikatu spółki, w III kwartale wpłaty od dłużników sięgnęły 23,9 mln zł wobec 21,1 mln zł przed rokiem.

Tegoroczne wydatki pozwoliły Vindexusowi nabyć wierzytelności warte nominalnie 517 mln zł, co oznacza, że płacił średnio 10,4 zł za każde 100 zł nominału kupionych długów.

Skumulowane wpływy Vindexusa z własnych wierzytelności za ostatnie trzy kwartały to 70,3 mln zł, czyli o 6,8 mln zł (10,8 proc.) więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Na Catalyst notowana jest jedna seria obligacji Vindexusa o wartości 15 mln zł, z czego 5 mln zł spółka będzie musiała spłacić we wrześniu przyszłego roku, a pozostałe 10 mln zł rok później. Praktycznie cała emisja znajduje się w funduszach zarządzanych przez Agio Funds TFI, więc do transakcji sesyjnych nią nie dochodzi.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje