piątek, 18 września 2020

Newsroom

Vindexus zwiększył nakłady w tym roku

msd | 25 października 2019
Od stycznia do września włącznie windykacyjna grupa przeznaczyła 53,6 mln zł na zakup nowych wierzytelności wobec 40,6 mln zł przed rokiem.

W samym III kwartale Vindexus zainwestował jednak 9,4 mln zł, wynika z obliczeń Obligacje.pl. Znacznie więcej ściągnął w tym czasie od dłużników. Jak wynika z czwartkowego komunikatu spółki, w III kwartale wpłaty od dłużników sięgnęły 23,9 mln zł wobec 21,1 mln zł przed rokiem.

Tegoroczne wydatki pozwoliły Vindexusowi nabyć wierzytelności warte nominalnie 517 mln zł, co oznacza, że płacił średnio 10,4 zł za każde 100 zł nominału kupionych długów.

Skumulowane wpływy Vindexusa z własnych wierzytelności za ostatnie trzy kwartały to 70,3 mln zł, czyli o 6,8 mln zł (10,8 proc.) więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Na Catalyst notowana jest jedna seria obligacji Vindexusa o wartości 15 mln zł, z czego 5 mln zł spółka będzie musiała spłacić we wrześniu przyszłego roku, a pozostałe 10 mln zł rok później. Praktycznie cała emisja znajduje się w funduszach zarządzanych przez Agio Funds TFI, więc do transakcji sesyjnych nią nie dochodzi.

 • Poprawa płynności Vindexusa w I kwartale

  09 czerwca 2020
  Wyższe spłaty z wierzytelności przy relatywnie niedużych inwestycjach w nowe pakiety pozwoliły windykacyjnej grupie na odbudowanie przynajmniej części gotówkowych zasobów, szczególnie wobec słabego pod tym względem grudnia. Wyniki grupy zostały jednak obciążone covidową aktualizacją wartości wierzytelności oraz wyższymi kosztami działania.
  czytaj więcej
 • Płynność Vindexusa mocno w dół

  22 kwietnia 2020
  GPM Vindexus należała to tych nielicznych windykatorów, które w ub.r. zwiększały skalę inwestycji i to do rekordowych rozmiarów. Koniec roku zastał ją z poziomem środków pieniężnych najniższym od co najmniej sześciu lat.
  czytaj więcej
 • Vindexus przedterminowo wykupi część obligacji

  06 kwietnia 2020
  Windykator spłaci w najbliższy wtorek 10 mln zł z nienotowanych papierów A2 na 30 mln zł. Ponadto spółka zmienia harmonogram okresowej amortyzacji i termin ostatecznej spłaty wartych 45 mln zł obligacji serii B2.
  czytaj więcej
 • Wyższe spłaty w Vindexusie

  05 lutego 2020
  Dłużnicy wpłacili windykatorowi 98,3 mln zł w 2019 r. wobec 89,9 mln zł rok wcześniej, wynika z komunikatu spółki.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje