środa, 19 grudnia 2018

Newsroom

Wierzyciel złożył wniosek o ogłoszenie upadłości Minoksu

msd | 05 kwietnia 2018
W lakonicznym komunikacie spółka informuje tylko, że nie miała jeszcze „możliwości zapoznania się z treścią przedmiotowego wniosku”.

W pierwszej połowie marca minął termin spłaty wartych 680 tys. zł obligacji Minoksu. W środę spółka poinformowała o złożonej obligatariuszom propozycji wydłużenia okresu spłaty o kolejnych 12 miesięcy w zamian za 0,75 pkt proc. dodatkowego oprocentowania.

W listopadzie obligacji nie wykupił natomiast Minox Development, podmiot zależny giełdowego Minoksu. Warte 2,065 mln zł papiery zabezpieczone były poręczeniem spółki-matki, a także zastawem na jej akcjach, ustanowionym przez jednego z akcjonariuszy. Ten jednak część posiadanych akcji niedługo po defaulcie zdążył sprzedać.

Więcej wiadomości o Minox S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

 • Wierzyciel wnioskuje o upadłość Fast Finance

  14 grudnia 2018
  Wniosek o ogłoszenie upadłości windykatora złożyła obsługująca go w przeszłości agencja relacji inwestorskich. Sąd zabezpieczył majątek spółki poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego. Został nim obecny kurator obligatariuszy GetBack, a w przeszłości syndyk e-Kancelarii.
  czytaj więcej
 • GetBack wybrał nowego audytora

  12 grudnia 2018
  W miejsce Deloitte, któremu windykacyjna spółka wypowiedziała we wrześniu umowę, wybrano PKF Consult. Do odwieszenia notowań instrumentów finansowych GetBacku wciąż długa droga.
  czytaj więcej
 • XSystem do likwidacji

  05 kwietnia 2018
  Łódzki sąd wydał w czwartek postanowienie o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej spółki. O upadłość wnioskował sam emitent w grudniu ubiegłego roku.
  czytaj więcej
 • Action zapowiada negocjacje z wierzycielami

  05 kwietnia 2018
  Mając na celu zawarcie układu zarząd spółki zdecydował o przystąpieniu do negocjacji z wierzycielami w postępowaniu sanacyjnym.
  czytaj więcej

Emisje