wtorek, 18 września 2018

Newsroom

Wierzyciel złożył wniosek o ogłoszenie upadłości Minoksu

msd | 05 kwietnia 2018
W lakonicznym komunikacie spółka informuje tylko, że nie miała jeszcze „możliwości zapoznania się z treścią przedmiotowego wniosku”.

W pierwszej połowie marca minął termin spłaty wartych 680 tys. zł obligacji Minoksu. W środę spółka poinformowała o złożonej obligatariuszom propozycji wydłużenia okresu spłaty o kolejnych 12 miesięcy w zamian za 0,75 pkt proc. dodatkowego oprocentowania.

W listopadzie obligacji nie wykupił natomiast Minox Development, podmiot zależny giełdowego Minoksu. Warte 2,065 mln zł papiery zabezpieczone były poręczeniem spółki-matki, a także zastawem na jej akcjach, ustanowionym przez jednego z akcjonariuszy. Ten jednak część posiadanych akcji niedługo po defaulcie zdążył sprzedać.

Więcej wiadomości o Minox S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

 • Sądowy proces w sprawie PCZ rusza w przyszłym miesiącu

  17 września 2018
  Termin rozpoczęcia procesu, w którym oskarżonych jest siedem osób, a jednym z zarzutów jest wyrządzenie obligatariuszom szkody wartej prawie 60 mln zł, wyznaczono na 8 października - dowiedzieliśmy się we wrocławskim sądzie.
  czytaj więcej
 • Prokuratura bada sprawę Bikershopu

  14 września 2018
  W krakowskiej Prokuraturze Okręgowej toczy się postępowanie w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego prezesa spółki oraz osoby działające w imieniu administratora zastawu niewykupionych na czas obligacji.
  czytaj więcej
 • XSystem do likwidacji

  05 kwietnia 2018
  Łódzki sąd wydał w czwartek postanowienie o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej spółki. O upadłość wnioskował sam emitent w grudniu ubiegłego roku.
  czytaj więcej
 • Action zapowiada negocjacje z wierzycielami

  05 kwietnia 2018
  Mając na celu zawarcie układu zarząd spółki zdecydował o przystąpieniu do negocjacji z wierzycielami w postępowaniu sanacyjnym.
  czytaj więcej

Emisje