wtorek, 21 maja 2019

Newsroom

Work Service chce zrolować obligacje

msd | 09 listopada 2018
Na ostatnią chwilę spółka zwołała zgromadzenia obligatariuszy dla trzech serii papierów dłużnych o łącznej wartości 44,85 mln zł. Chce zmienić ich warunki emisji, a przede wszystkim termin wykupu.

Termin zgromadzeń obligatariuszy wyznaczono na 29 listopada. Dzień później wygasają zaś papiery serii W oraz Y warte odpowiednio 20 mln zł oraz 12 mln zł. Natomiast warta 12,85 mln zł seria T, dla której zgromadzenie także zwołano na 29 listopada, wygasać będzie 4 grudnia.

Zdaniem zarządu emitenta, zakończenie negocjacji sukcesem, będzie miało wymierny i korzystny wpływ na sytuację finansową emitenta, w tym płynność, biorąc w szczególności pod uwagę zbliżający się termin wykupu obligacji. (…) Zarząd emitenta zastrzega, że nie ma pewności, że negocjacje w sprawie zmiany warunków emisji obligacji skończą się sukcesem (…) – poinformował Work Service.

Spółka nie przedstawiła natomiast projektów uchwał na zgromadzenia obligatariuszy, z których wynikałoby na kiedy chce przesunąć termin spłaty zadłużenia. 

Jednocześnie Work Service rozpoczęło też negocjacje z bankami w sprawie przesunięcia terminów spłaty kredytów obrotowych, które wygasają 25 listopada. Rozmowy toczyć się mają z BGŻ BNP Paribas, Bankiem Millennium, Santander Bankiem oraz PKO BP. 

Na trudną sytuację Work Service zwracał audytor w ostatnim raporcie z przeglądu półrocznego sprawozdania finansowego. Krótkoterminowe zobowiązania przewyższały wówczas majątek obrotowy grupy o 369 mln zł. Same wymagalne w listopadzie kredyty podliczono na 212 mln zł plus dodatkowe 44,9 mln zł obligacji zapadających w listopadzie i na początku grudnia. Zresztą i sama spółka w półrocznym sprawozdaniu wprost pisała o „trudnej sytuacji finansowej”. 

Jednym z działań, które poprawią kondycję Work Service ma być sprzedaż spółki zależnej Exact Systems. W istocie, transakcję tę zamknięto na początku listopada. Wartość transakcji to 155,3 mln zł, z czego 13 mln zł zostanie zapłacone w terminie dziewięciu miesięcy od jej zamknięcia. 

Żadna z trzech serii obligacji Work Service nie trafiła do giełdowego obrotu, gdzie dług spółki po raz ostatni notowany był w 2017 r.

Więcej wiadomości o Work Service S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje