środa, 20 stycznia 2021

Newsroom

Work Service rozliczył obligacje za 30 proc. nominału

msd | 28 sierpnia 2020
Powoli wychodząca z kłopotów finansowych spółka spłaciła obligacje warte nominalnie 35,25 mln zł, lecz do wierzycieli trafiło tylko 10,575 mln zł.

Na mocy zawartego w poprzednich miesiącach porozumienia Work Service rozliczył trzy serie obligacji w zamian za jedną trzecią ich nominału. Do właścicieli papierów W, Z oraz Z o łącznej wartości nominalnej 35,25 mln zł trafiło 10,575 mln zł.

Jak wynika z wcześniejszych komunikatów spółki, wśród obligatariuszy, którzy przystali na te warunki, znalazł się mBank oraz fundusze zarządzane przez Investors TFI, Millennium TFI i Noble Funds TFI.

Dzień wcześniej Work Service informował też o pełnym wykupie obligacji serii SHB o wartości 8,6 mln zł, które podczas ratowania spółki w grudniu 2018 r. zostały objęte głównie przez jej założycieli.

Po rozliczeniu z wierzycielami spółce pozostała do spłaty już tylko jedna seria obligacji na 7,75 mln zł, która – zgodnie z wcześniejszymi komunikatami – miała formę emisji wewnątrzgrupowej.

W ostatnich dniach próg 50 proc. w kapitale Work Service’u przekroczyła włoska Gi Group, która w miniony poniedziałek ogłosiła wezwanie na kolejne 15,29 proc. akcji spółki, tak by zwiększyć udział w jej kapitale do 66 proc.

Więcej wiadomości o Work Service S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje