wtorek, 21 maja 2019

Newsroom

Work Service nie wykupił kolejnej serii obligacji

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 05 grudnia 2018
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, spółka nie spłaciła we wtorek wartych 12,85 mln zł papierów dłużnych serii T.

To trzecia niespłacona seria obligacji Work Service. W ubiegły piątek spółka nie wykupiła też papierów serii W oraz Y o łącznej wartości 32 mln zł. Jeszcze w ubiegły czwartek spółka próbowała się porozumieć z wierzycielami w sprawie przesunięcia terminu wykupu, ale podczas zwołanych na ten dzień zgromadzeń obligatariuszy nie było kworum, co uniemożliwiło jakiekolwiek zmiany w warunkach emisji.

Niewykupione we wtorek papiery serii T, w przeciwieństwie do serii W oraz Y, nie są zabezpieczone. Spółka uplasowała je jeszcze w grudniu 2015 r. przy 2,3 pkt proc. marży ponad WIBOR 6M. Serie W oraz Y to natomiast dług zabezpieczony (akcjami spółki i wekslami), który Work Service wyemitował we wrześniu i październiku 2017 r., płacąc znacznie więcej, bo 5 pkt proc. marży ponad WIBOR 6M.

Spółka ponownie przypomina natomiast, że kontynuuje negocjacje z „kluczowymi obligatariuszami obligacji w celu zapewnienia całkowitej restrukturyzacji i refinansowania”. Rozmowy powinny zakończyć się do 14 grudnia.

Tymczasem w środę (dziś) mija też – odroczony – termin spłaty kredytu bankowego.

W osobnym komunikacie Work Service poinformował o zawarciu umów faktoringowych z limitem do 14 mln zł. Mają zastąpić umowy faktoringowe, do rozwiązania których doszło w ubiegłym tygodniu.

Więcej wiadomości o Work Service S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje