środa, 26 lutego 2020

Newsroom

Work Service dostanie ratunek od nowego inwestora

msd | 13 lutego 2020
Spółka zawarła umowę inwestycyjną, która zakłada dofinansowanie jej kwotą do 210 mln zł. Inwestor przeprowadzi restrukturyzacje Work Service’u, ale wierzyciele spółki, w tym banki i obligatariusze, odzyskają tylko część pieniędzy.

Work Service zawarło umowę inwestycyjną z branżowym podmiotem należącym do Gi Group, międzynarodowej firmy o włoskich korzeniach, która świadczy usługi z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Określone w umowie warunki zakładają dofinansowanie spółki kwotą 210 mln zł, co powinno pozwolić na jej zrestrukturyzowanie. Na kwotę tę składać się mają pożyczki pomostowe o wartości 20 mln zł i dodatkowe 108,7 mln zł finansowania na spłatę istniejących zobowiązań. Ponadto inwestor ma też spłacić zredukowane zadłużenie Work Service’u z tytułu kredytów i obligacji o łącznej wartości 81,5 mln zł.

Warunkiem otrzymania finansowania od nowego inwestora jest spełnienie szeregu warunków zawieszających, w tym zgoda urzędu antymonopolowego, czy właśnie – już udzielona – zgoda wierzycieli na redukcję długów. I tak, właściciele trzech serii obligacji wygasających w maju tego roku zgodzili się na 70-proc. strzyżenie, co oznacza, że wróci do nich tylko 10,6 mln zł z wartych ponad 35 mln zł  papierów dłużnych. Banki z kolei wyraziły zgodę na redukcję, której średni poziom wyniesie 44,1 proc., tj. 48,7 mln zł, jak podaje spółka.

Innym z warunków wejścia umowy w życie jest przyznanie inwestorowi prawa do nabycia od obecnych akcjonariuszy co najmniej 55,89 proc. akcji spółki. Jak wynika z osobnego komunikatu, akcjonariusze ci zgodę taką wyrazili, przy okazji obniżając cenę sprzedaży do 0,21 zł za akcję (w czwartek rano akcje WSE drożeją o 18,4 proc. do 0,54 zł za sztukę).

Wszystkie warunki zawieszające muszą się spełnić w terminie do 30 czerwca.

Work Service zobowiązał się też do umożliwić przeprowadzenie w terminie 12 miesięcy emisji nowych akcji dla nowego inwestora za cenę emisyjną równą 0,39 zł za akcję.

Żadne z istniejących obligacji spółki nie są notowane na GPW. 

Więcej wiadomości o Work Service S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

 • Strzyżenie obligacji 2C Partners

  25 lutego 2020
  Nieruchomościowa spółka porozumiała się w sprawie umorzenia połowy obligacji, których termin spłaty minął w maju ubiegłego roku.
  czytaj więcej
 • Obligatariusze Unified Factory przyjęli układ

  21 lutego 2020
  Właściciele niewykupionych papierów serii C i D mają otrzymywać 56 proc. należności głównej w latach 2022-2029. Część obligacyjnych wierzytelności zostanie też skonwertowana na nowe akcje, a w grę wchodzi także zaspokojenie z przedmiotu zastawu.
  czytaj więcej
 • Cedrob oferuje 100 mln zł za składniki majątkowe Kani

  19 lutego 2020
  Producent mięsa drobiowego chce kupić składniki majątkowe Zakładów Mięsnych Henryk Kania, które czekają na otwarcie postępowania upadłościowego.
  czytaj więcej
 • Według Brastera obligacje nie stały się wymagalne

  19 lutego 2020
  Zdaniem zarządu Brastera publikacja komunikatu z informacją, że spółka może nie mieć pieniędzy na okresową amortyzację obligacji i odsetki od nich nie stanowi jeszcze naruszenia warunków emisji. Spółka chce przełożyć termin płatności najbliższej płatności, ale nie myśli o przesunięciu terminu ostatecznego wykupu, przewidzianego na 29 listopada tego roku.
  czytaj więcej

Emisje