piątek, 18 września 2020

Newsroom

Wyższe spłaty w Vindexusie

msd | 05 lutego 2020
Dłużnicy wpłacili windykatorowi 98,3 mln zł w 2019 r. wobec 89,9 mln zł rok wcześniej, wynika z komunikatu spółki.

W samym IV kwartale Vindexus otrzymał 28 mln zł spłaty z posiadanych portfeli wobec 24 mln zł kwartał wcześniej i 26,4 mln zł przed rokiem.

Pełne sprawozdanie za 2019 r. Vindexus opublikuje 25 marca.

Na Catalyst notowana jest jedna seria obligacji windykacyjnej spółki. To wygasające we wrześniu 2021 r. papiery VIN0921 z okresową amortyzacją, które warte są obecnie 15 mln zł. Do handlu nimi nie dochodzi, ponieważ całość emisji znajduje się w funduszach zarządzanych przez AgioFunds TFI.

 • Poprawa płynności Vindexusa w I kwartale

  09 czerwca 2020
  Wyższe spłaty z wierzytelności przy relatywnie niedużych inwestycjach w nowe pakiety pozwoliły windykacyjnej grupie na odbudowanie przynajmniej części gotówkowych zasobów, szczególnie wobec słabego pod tym względem grudnia. Wyniki grupy zostały jednak obciążone covidową aktualizacją wartości wierzytelności oraz wyższymi kosztami działania.
  czytaj więcej
 • Płynność Vindexusa mocno w dół

  22 kwietnia 2020
  GPM Vindexus należała to tych nielicznych windykatorów, które w ub.r. zwiększały skalę inwestycji i to do rekordowych rozmiarów. Koniec roku zastał ją z poziomem środków pieniężnych najniższym od co najmniej sześciu lat.
  czytaj więcej
 • Vindexus przedterminowo wykupi część obligacji

  06 kwietnia 2020
  Windykator spłaci w najbliższy wtorek 10 mln zł z nienotowanych papierów A2 na 30 mln zł. Ponadto spółka zmienia harmonogram okresowej amortyzacji i termin ostatecznej spłaty wartych 45 mln zł obligacji serii B2.
  czytaj więcej
 • Fundusz Vindexusa wyemitował kolejną serię długu

  31 grudnia 2019
  Future Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty wypuścił dwuletnie obligacje o wartości 3 mln zł.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje