czwartek, 14 grudnia 2017

Newsroom

Zarządca Dayli za umorzeniem postępowania sanacyjnego

msd | 09 lutego 2017
Należąca do Kerdos Group sieć drogerii nie ma zapewnionego finansowania. Narastają jej nieregulowane zobowiązania powstałe po otwarciu restrukturyzacji.

Ponad dwa tygodnie temu PMR restrukturyzacje, zarządza Kerdosu w postępowaniu sanacyjnym, informował o wyznaczeniu rozprawy w sprawie umorzenia tego postępowania. Przyczyną ma być brak środków na zaspokojenie bieżących kosztów restrukutryzacji i zobowiązań powstałych po otwarciu postępowania. Podobny scenariusz, jak wynika z pisma zarządcy Kerdosu do sądu, realizuje się także w Dayli.

(…) Z uwagi na brak realizacji założeń restrukturyzacji w kwestiach związanych z zapewnieniem finansowania warunkującego dalsze funkcjonowanie sieci oraz stopień narastania nieuregulowanych zobowiązań, powstałych po dniu otwarcia postępowania sanacyjnego, zarządca Dayli może rekomendować wyłącznie umorzenie postępowania sanacyjnego Dayli Polska sp. z o.o. w restrukturyzacji – podano w komunikacie.

Rozeznanie zarządcy Kerdosu w sytuacji spółki zależnej nie powinno budzić wątpliwości. Zarządcą w postępowaniu sanacyjnym Dayli i Kerdosu jest bowiem ta sama firma, PMR Restrukturyzacje. Natomiast brak ratunku dla Dayli definitywnie przekreśla możliwość postawienie Kerdosu na nogi, bo sieć drogerii jest jego jedynym istotnym aktywem.

We wrześniu ubiegłego roku, gdy obie spółki znajdowały się już w postępowaniu sanacyjnym, minął termin spłaty obligacji Dayli na 5 mln zł. Wcześniej w pierwszej połowie roku trzech emisji nie wykupił Kerdos (łącznie 7,95 mln zł). W obrocie na Catalyst znajdują się jeszcze dwie emisje spółki (w sumie na 23,2 mln zł), lecz obrót nimi jest zawieszony. Do notowań nigdy nie wprowadzono natomiast emisji publicznej trzyletnich obligacji na 4 mln zł z czerwca 2015 r. 

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje