czwartek, 02 lipca 2020

Newsroom

Zarządy Exolu i Rokity rekomendują niewypłacanie dywidendy

msd | 15 maja 2020
Chemiczne spółki z grupy PCC po raz pierwszy w swojej giełdowej historii mogą nie wypłacić dywidendy. Dla ich obligatariuszy to akurat lepiej.

Zarządy PCC Exol oraz PCC Rokita, w których za finanse odpowiada ta sama osoba, rekomendują przeznaczenie całości zeszłorocznych zysków na kapitał zapasowy. Ostateczna decyzja należeć będzie do WZW, na którym kluczowe zdanie ma niemiecka spółka PCC SE, główny akcjonariusz Exolu i Rokity.

Chemiczne spółki nie tłumaczą się z wydanych rekomendacji niewypłacania dywidendy, ale w sposób oczywisty na myśl przychodzi pandemia koronawirusa. Akcjonariusze Exolu i Rokity nie otrzymają dywidendy po raz pierwszy od ich giełdowych debiutuów, przeprowadzonych kolejno w 2012 r. oraz 2014 r.

Na Catalyst znajdują się trzy serie obligacji PCC Exol oraz 12 emisji od PCC Rokita. Wszystkie papiery mają stały kupon (5 lub 5,5 proc.) i zostały uplasowane w ofertach publicznych dla inwestorów indywidualnych. Najdłuższe papiery Exolu i Rokity (odpowiednio PCX1124 oraz PCR1026) wyceniane są z 5,4 proc. rentowności, ale przy dwuletniej różnicy w terminach wykupu.

We wtorek Rokita poinformował o pozyskaniu 17,8 mln zł z wartej do 20 mln zł emisji, na którą zapisy przyjmowano między 22 kwietnia a 11 maja. Dla spółki to już 21. publiczna oferta długu, ale dopiero druga, której nie udało się uplasować w całości.

Więcej wiadomości o PCC Exol S.A., PCC Rokita S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Kredyt Inkaso wyemitowało obligacje dla swojego funduszu wierzytelności

  02 lipca 2020
  W ramach transakcji wewnątrzgrupowej spółka uplasowała warte 30,3 mln zł pięcioletnie papiery dłużne, które zostały opłacone potrąceniem wierzytelności. Tłem transakcji są pakiety wierzytelności stanowiące zabezpieczenie wartych 210 mln zł obligacji KRI0423.
  czytaj więcej
 • Wynik EBITDA grupy CCC spadł o 88 proc. r/r w II kw.

  02 lipca 2020
  Obuwnicza grupa zanotowała wstępnie 40 mln zł zysku EBITDA i 112 mln zł straty operacyjnej w II kwartale, na co wpływ miały nie tylko covidowe ograniczenia sprzedaży, ale i szereg dodatkowych rezerw.
  czytaj więcej
 • Fatalne sprawozdanie OT Logistics

  01 lipca 2020
  116 mln zł skonsolidowanej straty netto, ponad 513 mln zł dziury w kapitale obrotowym i szereg uwag audytora – to najkrótsze podsumowanie dokonań grupy OT Logistics w 2019 r. Szczęśliwie, przykrywa je jednak kolejna płynnościowa kroplówka, otrzyma od wierzycieli w miniony wtorek.
  czytaj więcej
 • Audytor nie widzi szans dla Brastera

  01 lipca 2020
  Zdaniem biegłego, który wydał negatywną opinię o rocznym sprawozdaniu Brastera, spółka nie ma realnej alternatywy dla likwidacji lub zaniechania działalności, dlatego przyjęte przez zarząd założenie kontynuacji działalności nie było zasadne.
  czytaj więcej

Emisje