czwartek, 13 czerwca 2024

Newsroom

 • Udany początek roku dla Voxela

  28 maja 2024
  Diagnostyczna grupa zwiększyła wynik EBITDA o 23 proc. r/r do 37,5 mln zł w I kwartale. Wyższe zyski pozwoliły częściowo zamortyzować wzrost zadłużenia, wynikający z wydatków inwestycyjnych i wzrostu zapotrzebowania na kapitał obrotowy.
  czytaj więcej
 • Delewarowanie Marvipolu przed emisją

  28 maja 2024
  Wobec znaczącego napływu zaliczek deweloper wygenerował 48,6 mln zł cash flow operacyjnego w I kwartale, co jeszcze przed kwietniową emisją obligacji pozwoliło mu na utrzymanie mocnej pozycji płynnościowej i na kolejną redukcję długu netto.
  czytaj więcej
 • PZU z lepszą perspektywą ratingową

  28 maja 2024
  Agencja S&P Global Rating potwierdziła długookresową ocenę ubezpieczyciela na poziomie „A-”, a jej perspektywę podniosła ze stabilnej do pozytywnej.
  czytaj więcej
 • Wyższa perspektywa ratingu mBanku

  28 maja 2024
  Agencja EuroRating zmieniła perspektywę ratingu kredytowego banku mBank S.A. z negatywnej na stabilną. Sam rating został potwierdzony na poziomie 'BBB-'.
  czytaj więcej
 • Dekpol uplasował obligacje warte 225 mln zł

  27 maja 2024
  W odpowiedzi na zgłoszony przez inwestorów popyt budowlano-deweloperska spółka zdecydowała się na zwiększenie wartości emisji ze 150 do 225 mln zł.
  czytaj więcej
 • Profbud lekko wzmocnił bilans

  27 maja 2024
  Grupa Infinity, która prowadzi działalność deweloperską pod marką Profbudu, zamknęła ubiegły rok z poprawą wskaźników płynności i zadłużenia. Mimo wszystko, nadal ma nad czym pracować.
  czytaj więcej
 • Inpro wzmocniło płynność gotówkową

  27 maja 2024
  Deweloper wypracował rekordowe 36,4 mln zł gotówki z działalności operacyjnej w I kwartale, czym zapewnił sobie wyraźną poprawę płynności, jak i redukcję długu netto do najniższego poziomu od blisko dwóch lat.
  czytaj więcej
 • Mocny wzrost zadłużenia Unibepu

  27 maja 2024
  Według wstępnych szacunków, budowlana grupa miała 76,3 mln zł zysku netto w I kwartale, ale stan gotówki na jej kontach spadł od grudnia blisko o połowę.
  czytaj więcej
 • Best złożył ofertę zakupu Kredyt Inkaso

  27 maja 2024
  Gdyński windykator skierował do funduszu Waterland ofertę zakupu wszystkich należących do niego 61,49 proc. akcji Kredyt Inkaso.
  czytaj więcej
 • W małych emisjach płacą wyższe kupony odsetkowe

  24 maja 2024
  Wieloletnie statystyki nie pozostawiają złudzeń - małe emisje obligacji wiązały się zawsze z wyższym ryzykiem utraty kapitału, co nie zawsze szło w parze z adekwatnym wynagrodzeniem. Ale rzeczywistość się zmieniła. Na korzyść inwestorów.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: MF kusi odsetkami

  24 maja 2024
  Promocyjne warunki zamiany obligacji oszczędnościowych oraz podniesienie marż obligacji indeksowanych inflacją nie przypadkiem mają miejsce akurat w czerwcu. Gra toczy się 14,5 miliarda złotych.
  czytaj więcej
 • Polska Grupa Farmaceutyczna nadal nie zarabia

  24 maja 2024
  Przy rosnących obrotach dystrybutor leków poniósł 6,6 mln zł straty netto w I kwartale, notując dalszy spadek kapitałów własnych. Cześć wskaźników zadłużenia osiągnęła więc najwyższe wartości od czasu debiutu PGF na Catalyst z 2016 r.
  czytaj więcej
 • Lekka poprawa płynności gotówkowej w PHN

  24 maja 2024
  Co prawda Polski Holding Nieruchomości zamknął I kwartał ze stratą, ale wpływy z marcowej emisji obligacji pozwoliły mu delikatnie poprawić sytuację pieniężną. Wciąż jednak w czerwcu czeka go refinansowanie dwóch kredytów inwestycyjnych, a w II półroczu zapewne dojdzie do emisji kolejnych papierów dłużnych.
  czytaj więcej
 • Develia utrzymuje zdrowy bilans

  24 maja 2024
  Pomimo lekko ujemnych przepływów operacyjnych i obniżenia gotówkowych zasobów w I kwartale, deweloper podtrzymał wskaźniki zadłużenia i płynności natychmiastowej na poziomach z grudnia ubiegłego roku.
  czytaj więcej
 • Po ponad sześciu latach KNF ukarała byłego wiceprezesa Fast Finance

  24 maja 2024
  Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Jacka Krzemińskiego 300 tys. zł kary pieniężnej za to, że spółka nie poinformowała o udzieleniu poręczenia za prywatną pożyczkę drugiego ze współzałożycieli.
  czytaj więcej