sobota, 01 kwietnia 2023

Catalyst

 • Marvipol rozważa emisję obligacji

  17 marca 2023
  Deweloper chciałby uplasować wśród inwestorów instytucjonalnych niezabezpieczone papiery dłużne z okresem spłaty do trzech lat.
  czytaj więcej
 • Wzrost zadłużenia i spadek płynności Ronsona

  16 marca 2023
  Kolejny kwartał odpływu gotówki deweloper przypłacił najniższą od co najmniej dziewięciu lat płynnością natychmiastową. Poziom jego zadłużenia też daleki jest od normy, do której Ronson przez lata przyzwyczaił obligatariuszy. Choć do obligacyjnego kowenantu nadal bardzo daleka droga.
  czytaj więcej
 • P4 czeka na spore wpływy

  16 marca 2023
  Pierwszy niepełny rok z UPC pod skrzydłami operator sieci Play zamknął z 20-proc. wzrostem skorygowanego zysku EBITDA. Na kontach miał 0,6 mld zł gotówki w grudniu, ale zanosi się na poprawę, ponieważ sprzeda aktywa za około 5 mld zł.
  czytaj więcej
 • Już tylko symboliczna przewaga gotówki na bilansie Dom Development

  16 marca 2023
  Deweloper zamknął ubiegły rok z rekordowymi zyskami, ale jego sytuacja bilansowa nieco osłabła względem tego, jak wyglądała przez ostatni trzy lata. Mimo tego, Dom Development zamierza wypłacić prawie 283 mln zł dywidendy. Na rynek obligacji chętnie wróci, ale pod warunkiem możliwości uzyskania atrakcyjnych dla siebie warunków finansowych.
  czytaj więcej
 • Kolejny komunalny dług Świnoujścia na GPW

  16 marca 2023
  Nadmorskie miasto wprowadziło na Catalyst osiem serii wyemitowanych pod koniec ubiegłego roku obligacji o łącznej wartości 32 mln zł.
  czytaj więcej
 • Victoria Dom pracuje nad dużą emisją obligacji

  15 marca 2023
  Deweloper złożył w KDPW wniosek o zarejestrowanie papierów dłużnych o wartości nominalnej do 75 mln zł.
  czytaj więcej
 • Delewarowanie Bociana

  13 marca 2023
  Firma pożyczkowa spodziewa się trwałego spadku przychodów z opłat pozaodsetkowych. W nowe rynkowe realia wchodzi natomiast najmniej zadłużona od połowy 2020 r.
  czytaj więcej
 • Lutowa emisja Kruka debiutuje na Catalyst

  13 marca 2023
  W pierwszych giełdowych transakcjach uplasowane wśród inwestorów indywidualnych papiery KR10228 wyceniano między 99,5 a 100 proc. wartości nominalnej.
  czytaj więcej
 • Kruk chce zainwestować przynajmniej 2 mld zł w 2023 r.

  10 marca 2023
  Windykator spodziewa się dalszego wzrostu zysków w 2023 r. Mimo tego, dopuszcza wzrost wskaźników zadłużenia, ponieważ chciałby wykorzystać dostępną w bilansie przestrzeń do sfinansowania kolejnych dużych nakładów na wierzytelności. Polski rynek dłużny może się jednak okazać dla Kruka zbyt mały.
  czytaj więcej
 • Nieco mocniejszy bilans PKO BP

  10 marca 2023
  Mimo szeregu nadzwyczajnych obciążeń, bankowa grupa zamknęła ubiegły rok z ponad 3,3 mld zł zysku netto. Po roku nieprzerwanych spadków, w IV kwartale w końcu poprawiła współczynniki kapitałowe. Jej wskaźnik kredytów zagrożonych osiągnął rekordowo niski poziom.
  czytaj więcej