poniedziałek, 25 maja 2020

Catalyst

 • Unibep nadal bez długu netto

  18 maja 2020
  Drugi rok z kolei między IV i I kwartałem Unibep nie wykazał skokowego przyrostu zadłużenia finansowego widocznego w latach wcześniejszych.
  czytaj więcej
 • Niższe zadłużenie Dekpolu

  18 maja 2020
  Dewelopersko-budowlana grupa poprawiła wskaźniki zadłużenia na tyle, że – zgodnie z warunkami emisji – oprocentowanie notowanych na Catalyst obligacji ulegnie znacznemu obniżeniu.
  czytaj więcej
 • Wyższe zadłużenie Arctic Paper

  18 maja 2020
  Po ubiegłorocznej serii spadków, zadłużenie finansowe producenta papieru zaliczyło wzrost w I kwartale, z czego jednak nie przybyło na jego kontach dodatkowej gotówki. Wprawdzie wyniki grupy na razie oparły się pandemii koronawirusa, ale drugi i trzeci kwartał zapowiadają się mniej optymistycznie.
  czytaj więcej
 • Vantage Development bez długu netto

  18 maja 2020
  Po rozliczeniu sprzedaży spółek komercyjnych deweloperska grupa miała 215,9 mln zł środków pieniężnych i kolejne 30,4 mln zł środków znajdujących się na rachunkach powierniczych.
  czytaj więcej
 • Nadpłynność Orbisu poszła w pożyczki

  18 maja 2020
  Na niecałe trzy miesiące przed wykupem wartych 300 mln zł obligacji hotelowa grupa miała 668,7 mln zł środków pieniężnych, ale i 1,24 mld zł należności z krótkoterminowych pożyczek udzielonych właścicielowi.
  czytaj więcej
 • Kancelaria Medius chce spłacić obligacje w cztery lata

  15 maja 2020
  Windykacyjna spółka, która czeka na otwarcie postępowania układowego, planuje w pełni spłacić obligacyjne zadłużenie wraz z odsetkami na przestrzeni czterech lat. Przekonuje, że w pozytywnym scenariuszu uwinie się z wykupami szybciej.
  czytaj więcej
 • Capital Park wykupi obligacje przed terminem

  15 maja 2020
  Deweloper przyspieszy o sześć miesięcy wykup papierów dłużnych serii M o wartości 15,1 mln euro, na Catalyst notowanych pod nazwą CAP1220.
  czytaj więcej
 • BBI Development zapowiada dalsze obniżenie obligacyjnych długów

  15 maja 2020
  Aktualne zadłużenie z tytułu obligacji o wartości 67,3 mln zł ma zostać zredukowane w perspektywie kolejnego roku, wynika z listu do akcjonariuszy, załączonego do sprawozdania za ubiegły rok. Sam raport powodów do optymizmu daje jednak niewiele.
  czytaj więcej
 • Best przedłuża proces poszukiwania inwestora

  15 maja 2020
  Sytuacja rynkowa związana z pandemią koronawirusa skłoniła windykacyjną spółkę do przedłużenia procesu poszukiwania mniejszościowego inwestora, który pierwotnie miał zostać zamknięty w pierwszym półroczu.
  czytaj więcej
 • Grupa PCC Rokita z poduszką płynności po pełnym wykorzystaniu kredytów obrotowych

  15 maja 2020
  Jedne z najwyższych przepływów operacyjnych w historii oraz rekordowy poziom gotówki, ale przy znacznie niższych zyskach i najwyższym od połowy 2015 r. wskaźniku dług netto/EBITDA – to krótkie podsumowanie I kwartału, w którym wpław pandemii koronawirusa jeszcze nie był dla chemicznej grupy „istotnie zauważalny”.
  czytaj więcej

Emisje