piątek, 28 kwietnia 2017

Catalyst

 • BS w Limanowej potrzebuje poprawy adekwatności kapitałowej

  04 kwietnia 2017
  W ubiegłym roku limanowski bank spółdzielczy zwiększył łączny współczynnik kapitałowy o 0,73 pkt proc. do 10,59 proc., ale w samym II półroczu wskaźnik zanotował spadek o 0,47 pkt proc.
  czytaj więcej
 • LZMO jednak z ujemnym kapitałem własnym

  04 kwietnia 2017
  Na koniec grudnia zobowiązania znajdującej się w postępowaniu sanacyjnym spółki przekraczały jej aktywa o 1,2 mln zł. Tymczasem kilka tygodniu temu w sprawozdaniu za IV kwartał LZMO wykazywało 7,5 mln zł kapitałów własnych.
  czytaj więcej
 • Cube.ITG otrzymało pożyczkę od prezesa zarządu

  04 kwietnia 2017
  Marek Girek, prezes i zarazem główny akcjonariusz spółki, udzielił jej 5 mln zł pożyczki na osiem lat.
  czytaj więcej
 • Wzrost zadłużenia Murapolu

  03 kwietnia 2017
  Wyższe zobowiązania finansowe były dla grupy paliwem do zwiększenia skali działalności. Ze względu na wewnętrzne reorganizacje trudno jednak o pełną porównywalność publikowanych danych, zwłaszcza z innymi spółkami deweloperskimi.
  czytaj więcej
 • Indeks Rynku Obligacji (31.03)

  03 kwietnia 2017
  Wartość Indeksu Rynku Obligacji na 31 marca 2017 wyniosła 3,48 pkt. proc., co oznacza wzrost o 0,02 pkt. proc. w stosunku do poprzedniego pomiaru i jest to czwarty tydzień wzrostowy z rzędu.
  czytaj więcej
 • Spadek długu netto Medicalgorithmics na koniec roku

  31 marca 2017
  Producent kieszonkowego monitora EKG zwiększył saldo gotówki w ostatnim kwartale minionego roku, dzięki czemu zmalała wartość długu netto. Więcej środków pieniężnych bynajmniej nie oznacza poprawy wskaźników płynności, bo wyższe były też zobowiązania krótkoterminowe.
  czytaj więcej
 • Mikrokasa podwoiła dług netto

  31 marca 2017
  Firma pożyczkowa poprawiła wyniki poprzez wzrost skali biznesu, co wymagało jednak istotnego zwiększenia obligacyjnego zadłużenia. Nie tylko nominalnie, ale także w stosunku do zysków i posiadanych kapitałów własnych.
  czytaj więcej
 • Wysoka płynność gotówkowa Marvipolu przed podziałem biznesów

  31 marca 2017
  Na koniec ubiegłego roku dewelopersko-motoryzacyjna grupa posiadała 297,7 mln zł gotówki, co zapewniało jej brak zadłużenia finansowego netto. Niezależnie od planowanego podziału na dwa osobne podmioty Marvipol myśli też o akwizycjach.
  czytaj więcej
 • Grupa Ferratum miała ponad 73 mln EUR gotówki na koniec 2016 r.

  30 marca 2017
  Rekordowy poziom gotówki na pięć miesięcy przed wykupem obligacji wartych niecałe 5 mln EUR (20,5 mln zł) powinien gwarantować ich właścicielom spokojny sen. To wciąż nie przesądza jednak, że firma pożyczkowa nie spróbuje refinansowania.
  czytaj więcej
 • Dalszy rozwój GetBacku wymaga podniesienia kapitałów

  30 marca 2017
  Na przestrzeni minionego roku windykacyjna grupa prawie czterokrotnie zwiększyła wartość zadłużenia finansowego netto by móc sfinansować szybki rozwój biznesu. Chcąc zachować zdrową strukturę bilansu bez potrzeby odpuszczenia nowych inwestycji, GetBack powinien zwiększyć kapitały własne szybciej, niż umożliwiają to bieżące zyski.
  czytaj więcej

Emisje