poniedziałek, 17 czerwca 2019

Catalyst

 • WB Electronics prosi obligatariuszy o zgodę na wyższą dywidendę

  28 maja 2019
  Zbrojeniowa spółka chce, aby właściciele papierów WBE1120 zgodzili się na wypłatę wyższej dywidendy, niż to wynika z warunków emisji obligacji. Zeszłoroczne zyski grupy WB Electronics wprawdzie były niższe od celu, ale jej sytuacja bilansowa uległa poprawie, na tyle że gotówka przekraczała zadłużenie finansowe.
  czytaj więcej
 • Best się delewaruje

  28 maja 2019
  Na koniec marca dług netto sięgał 1,11x kapitału własnego, co jest obecnie najniższym poziomem wśród firm windykacyjnych, które przeprowadzały w przeszłości publiczne emisje obligacji.
  czytaj więcej
 • Wzrost zadłużenia w Voxelu

  27 maja 2019
  Rachunek wyników wskazuje na wzrost wielkości biznesu przy skurczeniu marż. Jednocześnie zadłużenie finansowe wzrosło, głównie za sprawą zmiany w standardach rachunkowości.
  czytaj więcej
 • Module Technologies ponownie wykupiło tylko część obligacji

  27 maja 2019
  Budowlana spółka spłaciła 2,78 mln zł z wygasających w poniedziałek papierów dłużnych serii B o całkowitej wartości 5,04 mln zł. Na mocy zawartych porozumień, spłatę reszty przesunięto do 6 września.
  czytaj więcej
 • Braster prawdopodobnie zbierze kworum na zgromadzeniu obligatariuszy

  27 maja 2019
  Jak wynika z naszych informacji, przeprowadzenie wtorkowego głosowania nad przesunięciem terminu wykupu papierów dłużnych wygasających już w środę powinno być możliwe. O swoich problemach spółka opowie jednak za zamkniętymi drzwiami, bez obecności mediów.
  czytaj więcej
 • Rosną problemy Elemental Holdingu ze ściągalnością należności

  27 maja 2019
  Prawie połowa należności handlowych recyklingowej grupy była na koniec I kwartału już po terminie płatności. Ponownie pogorszyły się też wskaźniki płynności i zadłużenia. Na kilka miesięcy przed wykupem obligacji Elemental Holding miał najmniej gotówki od sześciu lat.
  czytaj więcej
 • YOLO miało zysk netto w I kwartale

  27 maja 2019
  Zarząd traktuje wynik jako wstępną zapowiedź osiągnięcia trwałej rentowności, co planowane jest na III i IV kwartał. W drugim sukces nie jest przesądzony.
  czytaj więcej
 • Kolejne obligacje Kruka na Catalyst

  27 maja 2019
  Windykacyjna spółka wprowadziła do giełdowego obrotu papiery na 115 mln zł, które uplasowano w marcu wśród inwestorów instytucjonalnych. W pierwszych godzinach obecności na GPW debiutującym długiem nie handlowano.
  czytaj więcej
 • Gwałtowny spadek długu netto Pragmy Faktoring w I kwartale

  27 maja 2019
  Po marcowej sprzedaży leasingowego fintechu Pragma Faktoring miała rekordowe 83 mln zł gotówki na rachunkach, co stanowiło blisko połowę jej całego majątku. Sytuacja płynnościowa spółki była wiec doskonała, a jej dług netto spadł do wartości niespotykanych od siedmiu lat.
  czytaj więcej
 • Prezes Fast Finance odwołany

  27 maja 2019
  Rada nadzorcza windykacyjnej spółki odwołała prezesa Andrzeja Kiełczewskiego ze składu jednoosobowego zarządu. Chwilowo zastąpi go przewodniczący rady nadzorczej.
  czytaj więcej

Emisje