niedziela, 21 lipca 2024

Catalyst

 • Bilateralna emisja Bestu trafiła na Catalyst

  28 maja 2024
  Windykacyjna spółka wprowadziła do giełdowego obrotu warte 20 mln zł papiery dłużne, które wyemitowała w lutym do funduszy zarządzanych przez Quercus TFI.
  czytaj więcej
 • PGE zwiększyła finansowanie krótkoterminowym długiem

  28 maja 2024
  Poniesione w I kwartale wydatki sprawiły, że koncern odnotował wyraźny odpływ gotówki przy równoczesnym wzroście krótkoterminowego zadłużenia do rekordowych 7,5 mld zł.
  czytaj więcej
 • Echo Investment mocniej zadłużone

  28 maja 2024
  Duże wydatki z I kwartału zwiększyły dług netto deweloperskiej grupy do niemal 2,2 mld zł, w wyniku czego zbliżył się on do górnej granicy celu, jaki stawia przed sobą Echo. Z poprawą przyjdzie prawdopodobnie poczekać do czasu kolejnych dezinwestycji z aktywów komercyjnych.
  czytaj więcej
 • Udany początek roku dla Voxela

  28 maja 2024
  Diagnostyczna grupa zwiększyła wynik EBITDA o 23 proc. r/r do 37,5 mln zł w I kwartale. Wyższe zyski pozwoliły częściowo zamortyzować wzrost zadłużenia, wynikający z wydatków inwestycyjnych i wzrostu zapotrzebowania na kapitał obrotowy.
  czytaj więcej
 • Delewarowanie Marvipolu przed emisją

  28 maja 2024
  Wobec znaczącego napływu zaliczek deweloper wygenerował 48,6 mln zł cash flow operacyjnego w I kwartale, co jeszcze przed kwietniową emisją obligacji pozwoliło mu na utrzymanie mocnej pozycji płynnościowej i na kolejną redukcję długu netto.
  czytaj więcej
 • Profbud lekko wzmocnił bilans

  27 maja 2024
  Grupa Infinity, która prowadzi działalność deweloperską pod marką Profbudu, zamknęła ubiegły rok z poprawą wskaźników płynności i zadłużenia. Mimo wszystko, nadal ma nad czym pracować.
  czytaj więcej
 • Inpro wzmocniło płynność gotówkową

  27 maja 2024
  Deweloper wypracował rekordowe 36,4 mln zł gotówki z działalności operacyjnej w I kwartale, czym zapewnił sobie wyraźną poprawę płynności, jak i redukcję długu netto do najniższego poziomu od blisko dwóch lat.
  czytaj więcej
 • Mocny wzrost zadłużenia Unibepu

  27 maja 2024
  Według wstępnych szacunków, budowlana grupa miała 76,3 mln zł zysku netto w I kwartale, ale stan gotówki na jej kontach spadł od grudnia blisko o połowę.
  czytaj więcej
 • Best złożył ofertę zakupu Kredyt Inkaso

  27 maja 2024
  Gdyński windykator skierował do funduszu Waterland ofertę zakupu wszystkich należących do niego 61,49 proc. akcji Kredyt Inkaso.
  czytaj więcej
 • Polska Grupa Farmaceutyczna nadal nie zarabia

  24 maja 2024
  Przy rosnących obrotach dystrybutor leków poniósł 6,6 mln zł straty netto w I kwartale, notując dalszy spadek kapitałów własnych. Cześć wskaźników zadłużenia osiągnęła więc najwyższe wartości od czasu debiutu PGF na Catalyst z 2016 r.
  czytaj więcej