sobota, 24 lutego 2024

Newsroom

Najmniejsza emisja od piątku w obrocie

ems | 27 kwietnia 2012
Navi Group wprowadziło do obrotu papiery o wartości 0,5 mln zł. To najmniejsza seria wyemitowana przez spółkę, ale też najniżej oprocentowana.

   Oprocentowanie nowej serii Navi (NAV0314) wynosi 11 proc. (stałe). Wprowadzenie stałego oprocentowania to istotna zmiana w dotychczasowej polityce emisyjnej spółki zajmującej się obrotem wierzytelnościami. Wszystkie wcześniejsze emisje, a jest ich na Catalyst pięć, mają oprocentowanie zmienne.

   Druga różnica to wysokość oprocentowania. Dotąd papiery Navi dawały jedne z najwyższych odsetek na rynku, marża ponad WIBOR3M sięgała bowiem od 8,2 do 10 proc. w zależności od serii.  Tylko kilka serii innych emitentów (Best, Budostal-5, Marka, Mera, Miraculum, Rodan) oferuje marżę na poziomie 8 proc. lub wyższym. Sprowadzenie oprocentowania do 11 proc. to sukces spółki, który sytuuje nową serię w okolicach średniej dla branży windykatorów notowanych na Catalyst.

   Jednak dużych oszczędności Navi nie osiągnie, ponieważ nowa seria ma wyjątkowo niską wartość - przyniosła spółce zaledwie 500 tys. zł. Nawet jak na Navi, która wprowadza głównie kameralne emisje (do tej pory miały wartość od 680 do 3,43 mln zł), jest to emisja o skromnym rozmiarze. Nie jest to jednak najmniejsza emisja spośród notowanych na Catalyst - ten tytuł należy do Solveco, która wprowadziła emisję serii A wartą 400 tys. zł. Papiery te nie są już jednak notowane, ich wykup ma nastąpić w najbliższy poniedziałek.

   W 2011 r. grupa Navi Group osiągnęła zysk netto na poziomie 1 mln zł przy przychodach rzędu 11,1 mln zł. W 2012 r. przychody mają sięgnąć 25,4 mln zł.

Więcej wiadomości o Navi Group S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst