sobota, 01 kwietnia 2023

Newsroom

Jest metoda w tym szaleństwie?

ems | 22 czerwca 2012
Po raz pierwszy w historii Catalyst doszło do zamiany obligacji na akcje. Inwestor zdecydował się zamienić obligacje Marvipolu na akcje dewelopera obejmując je po 12,82 zł za papier.

   Jeszcze dwa miesiące temu taka decyzja wydawała się niemożliwa, ponieważ papiery Marvipolu na giełdzie wyceniano na niewiele ponad 6 zł po spadku z okolic 10 pln na początku marca. Tymczasem jedna obligacjia Marvipolu serii B oferuje (oprócz odsetek na poziomie 3 pkt proc. ponad WIBOR3M) możliwość ich zamiany na  78 akcji spółki, co daje cenę konwersji na poziomie 12,82 zł. 

   Ale w ostatnich tygodniach sporo się zmieniło - Marvipol kontynuje skup własnych akcji, a w tym tygodniu zapowiedział, że wobec niskiej płynności, zamierza okresowo przekryczyć 25 proc. udział w obrotach, co może doprowadzić do dalszego wzrostu kursu, który obecnie sięga już 10 PLN (wzrost o 84 proc. w dwa miesiące). Na to właśnie musi liczyć inwestor, który zdecydował się na konwersję obligacji. Spółka nie podała jaka liczba obligacji została zamieniona na akcje, ani liczby inwestorów, którzy zdecydowali się na taki krok. 

   Warto więc przypomnieć, że Marvipol wprowadził w tym roku na Catalyst także kolejną serię obligacji zamiennych na akcje (serię D), w przypadku której cena konwersji ustalona została na 11, 12 i 13 PLN w zależności od terminu dokonania zamiany. Obie konwertowalne serie - MVP0613 i MVP0914 - wyceniane są na  Catalyst nie tylko powyżej nominału, ale także powyżej innych serii obligacji spółki, które są wyżej oprocentowane. 

Więcej wiadomości o Marvipol Development S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst