wtorek, 06 czerwca 2023

Newsroom

Invista bez transakcji

ems | 17 września 2012
Debiutujące w poniedziałek obligacje nie doczekały się wyceny w pierwszych godzinach handlu mimo wysokiego kuponu i zabezpieczenia.

   Do kupna obligacji Invisty na Catalyst mogą zniechęcać wyniki emisji. Choć oferta opiewała na 13 mln zł skończyło się na pozyskaniu mniej niz 4 mln zł. Z kolei atutem obligacji jest ich zabezpieczenie (hipoteka do kwoty 6 mln zł), relatywnie wysoki kupon (7 pkt proc. ponad WIBOR3M) i częstotliwość jego wypłacania. 

   W sprawozdaniu finansowym na koniec czerwca Invista wykazała 1,7 mln zł krótkoterminowych zobowiązań i 3,9 mln zł zobowiązań długoterminowych (niemal w całości są to notowane obligacje). Tymczasem kapitał własny wyceniono na 35,3 mln zł, a aktywa na 43,3 mln zł, z czego 4,1 mln zł przypada na aktywa obrotowe, a 39,1 mln zł na aktywa trwałe. Invista mocno angażuje się na rynku nieruchomości, stąd wysoki udział aktywów trwałych w bilansie.

   Przez pierwsze dwie godziny obecności spółki na Catalyst, nie zawarto żadnej transakcji. Najwyższa oferta kupna wyceniała obligacje na 97 proc., najniższa sprzedaży - na 100 proc.

Więcej wiadomości o Invista S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • HB Reavis zobowiązany podnieść obligacyjną marżę

  06 czerwca 2023
  Wzrost wskaźników zadłużenia po zeszłorocznym podziale aktywów wymusza na deweloperze konieczność podniesienia marży na obligacjach wyemitowanych przez jego polską spółkę celową.
  czytaj więcej
 • PKN Orlen chce przejąć ZA Puławy

  06 czerwca 2023
  Koncern analizuje możliwość przejęcia Zakładów Azotów w Puławach, kontrolowanych przez Grupę Azoty. Ewentualną akwizycję chciałby zamknąć jeszcze w tym roku.
  czytaj więcej
 • PragmaGO przyspieszy wykup o dwa tygodnie

  06 czerwca 2023
  Faktoringowa spółka spłaci w tym miesiącu warte 10 mln zł papiery PRF0723, które pierwotnie wygasać miały 4 lipca.
  czytaj więcej
 • R.Power nie zarabia na odsetki

  06 czerwca 2023
  Poniesione w ubiegłym roku nakłady inwestycyjne wymusiły na deweloperze farm PV blisko czterokrotny wzrost zadłużenia. Koszty jego obsługi przekraczały wysokość zysku operacyjnego. Po niedawnym pozyskaniu inwestora mniejszościowego R.Power zapowiada 900 mln zł nakładów inwestycyjnych w 2023 r.
  czytaj więcej