sobota, 02 marca 2024

Newsroom

Archicom kupuje kolejną nieruchomość od Ghelamco

msd | 01 grudnia 2023
Wrocławski deweloper zawarł ze spółką z grupy Ghelamco warunkową umowę zakupu łódzkich gruntów za cenę 90 mln zł netto.

Na zlokalizowanej w łódzkim Śródmieściu działce Archicom zamierza zrealizować inwestycję mieszkaniową obejmującą około 1,3 tys. lokali, wynika z zapowiedzi spółki.

To kolejna już w ostatnim czasie transakcja Archicomu z podmiotami należącymi do grupy Ghelamco. We wrześniu wrocławska spółka kupiła bowiem od Ghelamco grunty na warszawskim Mokotowie za 55 mln zł netto. Dodatkowo, przed dwoma tygodniami Archicom nabył też prawo użytkowania wrocławskich gruntów za 72 mln zł netto. 

- Konsekwentnie rozbudowujemy bank ziemi we wszystkich miastach, w których jako deweloper ogólnopolski jesteśmy obecni. Na tym nie kończą się jednak nasze ambicje. Uważnie przyglądamy się również rynkowi trójmiejskiemu czy też Aglomeracji Śląskiej – powiedział Rafał Zboch, członek zarządu Archicomu, cytowany w komunikacie.

W sierpniu do Archicomu została wniesiona działalność mieszkaniowa Echa Investment. Tak powiększona wrocławska grupa w krótkim terminie ma podnieść roczną sprzedaż do 3 tys. lokali, a w średnim terminie ma sprzedawać 4 tys. mieszkań rocznie.

Źródłem finansowania nowo nabywanych gruntów mają być przede wszystkim zrealizowane w ostatnich tygodniach emisje akcji i obligacji, wartych kolejno 220 mln zł oraz 210 mln zł.

Na Catalyst znajdują się dwie serie obligacji Archicomu, gdzie docelowo trafi też emisja zamknięta w listopadzie. Długiem spółki praktycznie nie dochodzi jednak do żadnych transakcji.

Więcej wiadomości o Archicom S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst