niedziela, 03 grudnia 2023

Newsroom

Archicom pozyska 220 mln zł z emisji akcji

msd | 27 września 2023
Zgodnie z wcześniejszą deklaracją, wpływy pozyskane z dokapitlaizowania trafić mają na zakup gruntów, co może przybliżyć dewelopera do szybszego osiągnięcia średnioterminowego celu - sprzedaży około 4 tys. mieszkań rocznie.

Uprawnieni inwestorzy nabędą 10 mln akcji Archicomu po cenie emisyjnej ustalonej na 22 zł za sztukę, tj. 18 proc. poniżej wyceny rynkowej sprzed ogłoszenia oferty. Część z tych akcji sprzeda im Echo Investment (6,11 mln sztuk), które za równowartość pozyskanych środków nabędzie tę samą liczbę walorów Archicomu, ale osobnej serii i emitowanych w ramach skierowanej wyłącznie do niego oferty prywatnej. 

W prezentacji inwestorskiej na potrzeby roadshow Archicom informował wcześniej, że wpływy z emisji akcji pozwolą mu zwiększyć bank ziemi o dodatkowe 70-100 tys. PUM.

Na początku sierpnia do Archicomu trafiła warta 829 mln zł działalność mieszkaniowa Echa. Transakcję opłacono wówczas emisją nowych akcji.

Na Catalyst notowanych jest 14 serii obligacji Echa i dwie Archicomu. Tylko pierwsza ze spółek część swoich emisji kieruje do inwestorów indywidualnych.  

Więcej wiadomości o Archicom S.A., Echo Investment S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst