niedziela, 17 grudnia 2017

Newsroom

Banki wzywają Admiral Boats do spłaty zadłużenia

msd | 24 maja 2017
BGŻ BNP Paribas domaga się od spółki zwrotu 11,16 mln zł z tytułu trzech kredytów. Po swoje 1,54 mln zł rękę wyciąga także Bank Ochrony Środowiska.

Przyczyna otrzymanych wezwań nie wymaga głębszych analiz, gdyż spółka utraciła płynność i złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Ostatnia deska ratunku w postaci umowy inwestycyjnej z głównym akcjonariuszem zawiodła. Niemniej, Admiral Boats zdecydował się na dzierżawę zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółce, w której znaleźć można osoby związane właśnie z jego głównym akcjonariuszem.

Nie dalej jak we wtorek rano, kilka dni po wynikach kwartalnych Admiral Boats, wskazywaliśmy, że majątek spółki mógłby dawać obligatariuszom szansę na odzyskanie relatywnie wysokiej części zainwestowanych środków. Tymczasem umowa dzierżawy o wartości 0,7 mln zł rocznie zapewni firmie raczej skromne wpływy względem posiadanego zadłużenia (42,8 mln zł zobowiązań na koniec I kw., w tym 35,8 mln zł zadłużenia finansowego).

Na Catalyst znajduje się jedna seria obligacji producenta łodzi. Pochodzące z publicznej emisji memorandowej papiery ADM0917 warte są 6 mln zł. Zabezpiecza je hipoteka umowna na nieruchomościach. Po raz ostatni papierami handlowano w połowie maja po 30 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Admiral Boats S.A.

 • Admiral Boats nie wykupił kolejnych serii obligacji

  31 października 2017
  Spółka nie spłaciła papierów dłużnych serii L i N o łącznej wartości 2,01 mln zł, co było jedynym możliwy scenariuszem, bo w kwietniu złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości.
  czytaj więcej
 • Indeks Default Rate: Obligacyjne problemy łatwiej przewidzieć

  05 października 2017
  Przez ostatni rok notowane na Catalyst firmy nie wykupiły obligacji za 143,7 mln zł, czyli 1,9 proc. wygasającego w tym czasie zadłużenia. Pomimo lipcowego rekordowego defaultu, warszawski rynek korporacyjnego długu pozostaje w dobrej kondycji względem poprzednich lat. Statystyka pozostaje jednak nieubłagana dla najmniejszych emisji.
  czytaj więcej
 • Admiral Boats nie wykupił obligacji

  19 września 2017
  Spółka nie spłaciła wartych 6 mln zł papierów dłużnych serii J, które w marcu 2015 r. zostały uplasowane w ramach publicznej oferty memorandowej.
  czytaj więcej
 • Topnieje majątek Admiral Boats

  17 sierpnia 2017
  Kurczące się aktywa spółki zmniejszają szanse wierzycieli na wysokie zaspokojenie w postępowaniu upadłościowym. Nowy dzierżawca segmentu produkcji łodzi osiąga już pierwsze przychody, lecz Admiral Boats nie czerpie z tego korzyści, bo spółka zgodziła się na stałą, stosunkowo niewielką, opłatę dzierżawną.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje