czwartek, 15 kwietnia 2021

Newsroom

Best przeprowadził pierwszą emisję obligacji od trzech lat

msd | 19 lutego 2021
W ramach prywatnej oferty windykacyjna spółka uplasowała warte 20 mln zł trzyletnie papiery dłużne, które objął inwestor finansowy – wynika z naszych informacji.

Jak dowiedzieliśmy się w spółce, przyjęte w piątek do KDPW nowe obligacje Bestu oprocentowane są na WBIOR 3M plus 3,75 pkt proc. marży, a ich termin spłaty ustalono na luty 2024 r.

- Otrzymujemy coraz liczniejsze zapytania od inwestorów, którzy postrzegają Best jako atrakcyjnego i wiarygodnego emitenta, kiedy ponownie na rynku pierwotnym pojawią się nasze obligacje. W efekcie skorzystaliśmy z takiej możliwości i przeprowadziliśmy pierwszą – od blisko trzech lat – niewielką emisję obligacji, skierowaną do inwestora finansowego. Pozyskane środki przeznaczymy na inwestycje w portfele wierzytelności – poinformował Obligacje.pl Krzysztof Borusowski, prezes Bestu.

Spółka nie ujawnia nazwy inwestora, który objął wart 20 mln zł dług.

W ubiegłym roku Best spłacił 226 mln zł obligacji pochodzących z ofert uplasowanych w latach 2015-2016. Po długiej przerwie spółka chce jednak powrócić do publicznych ofert prospektowych. Miesiąc temu złożyła w KNF prospekt dla wartego 200 mln zł programu i liczy, że pierwszą publiczną ofertę w jego ramach przeprowadzi jeszcze w tym półroczu.

- Spodziewamy się, że pierwsza oferta publiczna w ramach tego programu może zostać przeprowadzona w drugim kwartale tego roku – zapowiedział szef Bestu.

1 marca Best musi spłacić warte 10 mln zł papiery BST0321, które już zostały wycofane z giełdowego obrotu. Na Catalyst nadal pozostaje sześć serii długu windykatora. Trzy z nich wygasać będą w tym roku (łącznie 140 mln zł), zaś trzy kolejne w następnym (145,8 mln zł). 

Najkrótsze notowane obligacje Bestu – BST0421 o wartości 50 mln zł – wyceniane są przez sprzedającego na 99,89 proc. nominału. Najdłuższa seria BST0922 wyceniana jest natomiast na 99 proc., co oznacza 4,14 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Best S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje