sobota, 24 lutego 2024

Newsroom

Best wyemituje obligacje do 70 mln zł

msd | 13 listopada 2023
Tym razem dług windykatora zostanie zaoferowany podczas emisji niewymagającej sporządzenia prospektu, a jej adresatami będą inwestorzy kwalifikowani.

W ramach wartej do 70 mln zł oferty Best zaproponuje trzyletnie niezabezpieczone papiery ze zmiennym oprocentowaniem, opartym o WIBOR 3M i marżę, której wysokości na razie nie ujawniono. W każdym razie będą to obligacje znacznie krótsze od tych, jakie windykator oferował ostatnio inwestorom indywidualnym (w wakacyjnych emisjach było to cztery i pół roku, a w październikowej ofercie spółka wydłużyła tenor o dodatkowe trzy miesiące).

Do zamknięcia emisji nowego długu Bestu powinno dojść około 21 listopada. Sama oferta zostanie przeprowadzona w ramach przyjętego w maju nowego dwuletniego programu bezprospektowych emisji o wartości do 300 mln zł.

W październiku Best zakończył natomiast oferowanie obligacji detalicznych w ramach programu, dla którego prospekt wygasł w pierwszych dniach listopada. Spółka zapowiedziała jednak chęć powrotu na rynek z tego rodzaju emisjami wiosną przyszłego roku.

Na Catalyst notowanych jest 10 serii obligacji Bestu. Papiery pochodzące z trzech ostatnich ofert publicznych, które plasowano przy 5-proc. marży, wyceniane są między 99,2 a 99,78 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Best S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst