poniedziałek, 06 lipca 2020

Newsroom

Bocian uplasował emisję refinansującą

msd | 14 lutego 2020
Everest Capital, spółka z pożyczkowej grupy znanej pod marką Bocian, uplasowała papiery dłużne o wartości 14,7 mln zł. Wpływy z emisji trafią na spłatę części starszego długu.

Nowe papiery Everestu mają trzyletni okres spłaty, a ich wartość nominalna to 15 mln zł. Dług uplasowano jednak po cenie emisyjnej równej 98 proc. nominału. Zabezpieczeniem obligacji będzie zastaw na wierzytelnościach z tytułu udzielonych pożyczek oraz poręczenia innych spółek z grupy (sam emitent jest bowiem podmiotem celowym).

Obligacje zostały przydzielone w miniony czwartek, a ich rejestracja w KDPW nastąpiła w piątek rano. Jak podano, papiery nie trafią do obrotu na Catalyst.

Wpływy z nowej emisji mają trafić na spłatę części starszego długu, także nienotowanego na Catalyst. Chodzi o wartą 20 mln zł serię J, która wygasa za dwa miesiące. Ostatecznie 18 lutego Everest spłaci 15 mln zł, zaś pozostałe 5 mln zł zostanie spłacone w pierwotnym terminie wykupu – 13 kwietnia.

Dzień wcześniej spółka poinformowała też o przedterminowym wykupie nienotowanych na Catalyst obligacji serii G o wartości 3 mln zł. W tym przypadku wykup został przyspieszony o siedem tygodni.

Na Catalyst znajdują się natomiast trzy inne serie długu Everestu z terminami spłaty od czerwca 2021 r. do sierpnia 2022 r. Do transakcji nimi dochodzi sporadycznie.

Więcej wiadomości o Everest Capital Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje