środa, 22 maja 2019

Newsroom

Capital Park zapowiada nową emisję

msd | 05 czerwca 2018
Deweloper chce pozyskać do 15 mln euro z niepublicznej oferty obligacji. Warunków emisji jednak nie zdradza.

Capital Park ujawnia tylko, że nowe papiery będą mieć stały kupon. W ostatniej emisji, z grudnia ubiegłego roku, wysokość oprocentowania ustalono na 4,1 proc. w skali roku dla trzyletnich papierów. Tyle samo deweloper proponował też we wcześniejszych emisjach długu w euro.

Celem emisji obligacji jest finansowanie potrzeb inwestycyjnych grupy kapitałowej spółki, zmiana struktury walutowej zadłużenia grupy kapitałowej spółki poprzez refinansowanie obligacji spółki zapadających w 2018 oraz 2019 roku lub/i refinansowanie zadłużenia korporacyjnego spółki – poinformował Capital Park.

Deweloper na bieżąco zamienia złotowe obligacje na dług w euro. Do wykupu zostały mu jeszcze dwie serie papierów w krajowej walucie – wygasające w sierpniu tego roku obligacje na 1,9 mln zł oraz zapadające w kwietniu 2019 r. papiery na 15 mln zł. Dłuższe z nich spółka może też wcześniej wykupić, co zagwarantowała sobie w warunkach emisji.

Na Catalyst notowane są cztery serie obligacji Capital Parku, po dwie w złotych i euro. Znacznie częściej do transakcji dochodzi na papierach złotowych. Dłuższa seria CAP0419 wyceniana jest we wtorek rano na 101,3 proc. nominału, co daje 4,69 proc. rentowości brutto, pod warunkiem tylko, że nie dojdzie do przedterminowej spłaty.

Więcej wiadomości o Capital Park S.A.

 • Capital Park zmienił właściciela

  14 maja 2019
  W wyniku ziszczenia się wszystkich warunków zawieszających firma inwestycyjna Madison International Realty odkupiła od funduszy zarządzanych przez Patron Capital Partners 65,997 proc. akcji Capital Parku.
  czytaj więcej
 • Capital Park odrobinę zmniejszył ogólne zadłużenie

  12 kwietnia 2019
  Zmiana wskaźnika zadłużenia dewelopera była może symboliczna, ale przynajmniej w słusznym kierunku. Mocniej spadło natomiast saldo gotówki, choć jej poziom na koniec 2018 r. wciąż pozostawał odpowiedni.
  czytaj więcej
 • Capital Park zmieni właściciela

  11 marca 2019
  Fundusze zarządzane przez Patron Capital Partners zawarły warunkową umowę sprzedaży 65,997 proc. akcji dewelopera na rzecz Madison International Realty, firmy inwestycyjnej z 3,6 mld USD aktywów, która rok temu zainwestowała w biurowiec Warsaw Spire.
  czytaj więcej
 • Capital Park ma finansowanie z EBI

  27 grudnia 2018
  Należąca do dewelopera spółka ArtN otrzymała 60 mln euro kredytu od Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje