środa, 25 maja 2022

Newsroom

Cavatina Holding przyjęła program emisji obligacji

msd | 24 grudnia 2021
Pomimo procedowania przed KNF prospektu, deweloper ustanowił jeszcze jeden program emisji papierów dłużnych, również o wartości 200 mln zł.

Wraz z ustanowieniem nowego programu Cavatina Holding zawarła z Santander Bankiem Polska oraz PKO BP umowę o jego organizację. W tym przypadku warte do 200 mln zł emisje plasowane będą jednak prawdopodobnie do inwestorów profesjonalnych, ponieważ spółka nie przewiduje sporządzenia prospektu, ani memorandum.

Tymczasem od września deweloper zabiega w KNF o zatwierdzenie prospektu dla programu publicznych emisji obligacji o wartości 200 mln zł.

W lipcu tego roku Cavatina Holding przeprowadziła giełdowe IPO o wartości 187,5 mln zł. W listopadzie uplasowała obligacje o wartości 56,1 mln zł (marżę ustalono na 8 pkt proc.), a w grudniu poinformowała też o pożyczce z funduszu PZU (do 116,8 mln zł) oraz nowych kredytach (do 82 mln euro plus 44,3 mln zł kredytu na finansowanie VAT-u).

Łącznie w II połowie tego roku spółki z grupy Cavatiny, której giełdowa Cavatina Holding jest częścią, miały pozyskać ponad 1,1 mld zł finansowania, wynika z komunikatu prasowego.

Na Catalyst notowane są dwie serie obligacji Cavatiny Holding z terminami wykupu w 2024 r., za które płaci ona 6,5 pkt proc. ponad WIBOR 6M.

Więcej wiadomości o Cavatina Holding S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje