poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Newsroom

Cavatina Holding wygasiła program publicznych emisji

msd | 15 stycznia 2024
Deweloper zrezygnował z dalszego oferowania obligacji w ramach programu, który miał obowiązywać do końca I kwartału.

Z wartego do 150 mln zł programu Cavatina Holding mogła pozyskać jeszcze około 33,5 mln zł do końca marca. Spółka zdecydowała jednak, że nie skorzysta z tej możliwości.

„Zważywszy na stopień wykorzystania limitu wartościowego programu oraz panujące warunki rynkowe, zarząd spółki podjął decyzję o niepodejmowaniu działań w celu przeprowadzania kolejnych emisji obligacji w ramach programu i tym samym o przedterminowym zakończeniu programu” – napisano w komunikacie Cavatiny Holding.

W ubiegłym roku Cavatina Holding przeprowadziła cztery publiczne emisje obligacji, pozyskując z nich około 116,5 mln zł wpływów brutto. Ostatnia oferta przyniosła deweloperowi 22,1 mln zł wobec oczekiwanych 40 mln zł.

We wszystkich ośmiu adresowanych do inwestorów indywidualnych ofertach prospektowych Cavatina Holding oferowała 3,5-letni dług z 6 pkt proc. marży. Przy czym, raz doliczana była ona do stawki EURIBOR, ponieważ emisja prowadzona była w euro.

Na Catalyst znajduje się dziewięć serii obligacji Cavatiny, w tym jedna w euro. Najdłuższe złotowe papiery CAV0627 wyceniane są w poniedziałek rano na 99,5 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Cavatina Holding S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje