niedziela, 07 marca 2021

Newsroom

CCC otrzymało 250 mln zł kredytów z gwarancjami BGK

msd | 06 listopada 2020
Otrzymane dwuletnie kredyty mają pełnić rolę dodatkowego buforu bezpieczeństwa na czas kolejnych pandemicznych obostrzeń, wynika z komunikatu spółki.

CCC zawarło z siedmioma bankami komercyjnym umowę wspólnych warunków finansowania, która przewiduje udzielenie spółce dwuletnich kredytów odnawialnych do łącznej wartości 250 mln zł. Kredyty zabezpieczono do 80 proc. gwarancjami Banku Gospodarstwa Krajowego. Ponadto, na zabezpieczenie długu zostaną ustanowione zastawy na aktywach grupy, hipoteki oraz poręczenia wybranych podmiotów z grupy.

Zawarta umowa stanowić ma jeden z elementów realizowanego przez obuwniczą grupę planu stabilizacji finansowania, związanego z negatywnymi skutkami pandemii koronawirusa.

„Kredyt na kwotę 250 mln złotych gwarantowany przez BGK jest kolejnym elementem realizacji planu działań podjętych przez grupę CCC w odpowiedzi na pandemię COVID-19. Plan ten konsekwentnie egzekwujemy od marca. Obecnie sytuacja finansowa spółki jest stabilna, między innymi przez udaną emisję akcji, renegocjacje czynszów, program efektywności kosztowej w zakresie sponsoringu sportowego, administracji czy marketingu. Jednocześnie, jak wskazywaliśmy wcześniej naszą ambicją jest również zapewnienie spółce finansowych poduszek bezpieczeństwa na wypadek realizacji wszystkich, w tym najtrudniejszych dla biznesu, scenariuszy rozwoju pandemii i związanych z nią potencjalnych obostrzeń, czego przykładem jest chociażby ogłoszony wczoraj (cytat pochodzi z czwartku wieczorem – red.) ponowny lockdown. Jesteśmy dziś nieporównywalnie lepiej przygotowani do czasowego zamknięcia kanału stacjonarnego niż wiosną – powiedział Marcin Czyczerski, prezes CCC, cytowany w komunikacie prasowym.

Szef CCC przypomniał też o rosnącej sprzedaży online, która w ostatnich dniach października notowała ponad 100-proc. wzrosty, które jeszcze przyspieszyły w pierwszym tygodniu listopada.

 Jesteśmy silni w tym kanale (e-commerce – red.) – stanowi on już blisko 50 proc. obrotów, a łącznie mamy 66 cyfrowych punktów styku z klientem i cały czas uruchamiamy kolejne. Finansowanie gwarantowane przez BGK ma pełnić rolę dodatkowego buforu bezpieczeństwa i pozwolić nam dalej działać w sposób elastyczny – zapewnił Marcin Czyczerski.

O tym, że CCC lada moment sfinalizuje umowę kredytu do 250 mln zł informowaliśmy w połowie ubiegłego tygodnia. Niezależnie od kredytów z gwarancjami BGK, obuwnicza grupa stara się też o pożyczki z Polskiego Funduszu Rozwoju.

Notowane na Catalyst obligacje CCC o wartości 210 mln zł z terminem spłaty w czerwcu przyszłego roku kwotowane są na 95,36/95,99 proc. nominału (bid/ask). Kupując je od ręki można liczyć na 7,86 proc. rentowności do wykupu, oczywiście przy pozytywnym rozwoju wydarzeń.

Więcej wiadomości o CCC S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje