środa, 29 czerwca 2022

Newsroom

CCC zmienia warunki emisji obligacji

msd | 21 czerwca 2022
Obligatariusze wartych 210 mln zł CCC0626 papierów wyrazili zgodę na wprowadzenie zmian do warunków emisji, koniecznych głównie z powodu zamknięcia działalności spółki w Rosji.

Zgodnie z nową dokumentacją, spółka Obuv (d. CCC Russia) została ujęta jako tzw. podmiot wyłączony, który nie musi być uwzględniany do wyliczania wartości przychodów, wyniku EBITDA, czy sumy bilansowej grupy CCC. Konieczność wprowadzenia tej zmiany tłumaczono zamknięciem działalności obuwniczej grupy na rynku rosyjskim.

Ponadto, nowe warunki emisji obligacji CCC0626 uwzględniają także porządkową zmianę w kwestii wykluczenia papierów z obrotu na rynku hurtowym BondSpot (ewentualne wycofanie z Alternatywnego Systemu Obrotu nadal stanowiłoby naruszenie WEO).

Zmiana warunków emisji wartych 210 mln zł obligacji CCC0626 została wprowadzona przy jednomyślnym głosowaniu wszystkich obligatariuszy, którzy reprezentowali papiery dłużne o łącznej wartości 106,9 mln zł.

Obligacje CCC0626 zostały wyemitowane w 2018 r. i pierwotnie miały wygasać w połowie ubiegłego roku. W ramach całościowego refinansowania długów obuwniczej spółce udało się jednak przesunąć ich wykup do 2026 r., ale za cenę wzmocnienia zabezpieczeń i podniesienia marży z 1,3 do 4,5 pkt proc.

Rynek wycenia papiery CCC0626 na 96,6 proc. wartości nominalnej.

Więcej wiadomości o CCC S.A.

 • CCC chce ograniczyć wykorzystanie kapitału obrotowego

  26 maja 2022
  Obuwnicza grupa zaczęła II kwartał z obrotami powyżej oczekiwań i w przekonaniu, że ma przed sobą „bardzo dobre” perspektywy. Mimo rosnącej marży brutto na sprzedaży, o perspektywach regularnego osiągania dodatniego wyniku netto mówi jednak niechętnie. Podkreśla natomiast znaczenie prac nad skróceniem rotacji zapasów.
  czytaj więcej
 • CCC ze stratą operacyjną w I kw. roku 2022/23

  05 maja 2022
  Pomimo 32-proc. wzrostu obrotów i poprawy marży handlowej obuwnicza grupa zamknęła I kwartał z 45 mln zł straty operacyjnej i znaczącym odpływem środków pieniężnych.
  czytaj więcej
 • CCC przekonane, że sprosta kowenantom

  21 kwietnia 2022
  Wzrost kosztów finansowania już bije obuwniczą grupę po kieszeni. Ta zapowiada jednak wzrost przychodów do 9-10 mld zł w tym roku obrotowym. Obiecuje też poprawę rotacji zapasów i przekonuje, że kwestię kowenantów ma pod kontrolą.
  czytaj więcej
 • Przychody grupy CCC wzrosły o 46 proc. r/r w IV kw.

  02 lutego 2022
  Przy 2,04 mld zł obrotów skonsolidowany wynik EBITDA CCC wyniósł 26 mln zł. Przy wyższym stanie środków pieniężnych jej dług netto nie uległ większej zmianie w stosunku do poprzedniego kwartału. Obligacyjny kupon CCC idzie zaś na ponad 9 proc.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst