środa, 19 grudnia 2018

Newsroom

Chemoservis-Dwory spłacił część zaległych obligacji

msd | 08 marca 2018
Spółka przekazała 819 tys. zł na wykup należności głównej wartych 3,033 mln zł obligacji serii, których termin spłaty minął w ostatni wtorek.

Na razie Chemoservis spłacił więc 270 zł z każdej obligacji o nominale 1 tys. zł. Ponadto, spółka przekazała też – także zaległe –  odsetki za ostatni okres w wysokości 109 tys. zł. Do spłaty wciąż pozostaje 2,214 mln zł nominału.

Jako przyczynę niewykupienia w poniedziałek obligacji CHS0318 Chemoservis wskazywał na opóźnienie płatności przez kontrahenta. Spółka zapowiedziała wówczas, że będzie spłacać zaległe papiery „sukcesywnie ze środków z bieżących przepływów operacyjnych”.

Niewykupione w terminie obligacje serii A to pozostałość z emisji o wartości 15 mln zł, której większość spółka wykupiła w kilku transakcjach, z czego największą była ta na 10,5 mln zł polegająca na potrąceniu wierzytelności z tytułu objęcia przez inwestora kolejnej serii. Część emisji Chemoservis musiał także wykupić przymusowo na żądanie obligatariusza z powodu naruszenia warunków emisji.

Według stanu na 30 czerwca ubiegłego roku ponad 70 proc. papierów CHS0318 znajdowało się w funduszach.

Więcej wiadomości o Chemoservis-Dwory S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje