piątek, 22 stycznia 2021

Newsroom

Columbus Energy przyjął program emisji obligacji do 200 mln zł

msd | 04 stycznia 2021
Nowe papiery dłużne Columbusa plasowane będą wyłącznie wśród inwestorów kwalifikowanych. Natomiast wartość pierwszej serii będzie nie mniejsza niż 30 mln zł.

Emitowane przez spółkę papiery nie będą zabezpieczone, okres ich spłaty wyniesie do czterech lat i będą mogły one trafić do obrotu na Catalyst – zakładają ogólne ramy przyjętego przez Columbus Energy programu emisji obligacji. 

Jak wskazano, dług będzie plasowany w ramach tzw. „zielonego projektu”, czemu jednak w komunikacie nie poświęcono więcej uwagi.

Organizację wartego 200 mln zł programu spółka powierzyła DM BOŚ, któremu przyznano także wyłączność.

Miesiąc wcześniej New Energy Investments (NEI), spółka zależna Columbusa, uplasowała pierwsze zielone obligacje w ramach programu emisji do 500 mln zł. Warte 75 mln zł papiery objął w całości BOŚ Bank, z którym NEI zawarła umowę o organizację programu.

Aktualnie żadne obligacje Columbusa nie są notowane na Catalyst, gdzie w przeszłości znaleźć mogliśmy cztery serie długu spółki. Został on spłacony w 2019 r., na co Columbus uplasował między innymi nową serię wartych 7,6 mln zł papierów serii E. To wygasające w sierpniu tego roku papiery z 9-proc. kuponem, lecz na przełomie lutego i marca obligatariusze mają prawo żądać ich zamiany na nowe akcje. Warto przypomnieć, że dług emitowano, gdy akcje Columbusa były notowane w okolicach 2 zł za sztukę. Obecnie są one wyceniane powyżej 55 zł. 

Więcej wiadomości o Columbus Energy S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje