poniedziałek, 21 września 2020

Newsroom

Copernicus Securities na liście ostrzeżeń publicznych KNF

msd | 26 sierpnia 2020
Komisja Nadzoru Finansowego wpisała dom maklerski Copernicus Securities na listę ostrzeżeń publicznych w związku z wykonywaniem czynności doradztwa inwestycyjnego bez wymaganego zezwolenia.

Jak wynika z komunikatu KNF, wpis na listę ostrzeżeń dotyczy tylko fragmentu prowadzonej przez Copernicusa działalności. 

„Podstawą wpisania Copernicus Securities SA na listę ostrzeżeń publicznych KNF są ustalenia dotyczące czynności wykonywanych przez Dom Maklerski w okresie od lipca 2018 r. do kwietnia 2019 r., w zakresie aktywności na rynku kapitałowym, tj. zidentyfikowanych przypadków świadczenia usługi doradztwa inwestycyjnego bez posiadania w tym zakresie odpowiedniego zezwolenia KNF” – podano w komunikacie.

Wpisowi Copernicusa na listę ostrzeżeń publicznych towarzyszyło też złożenie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Notowany na NewConnect Copernicus Securities jest właścicielem Copernicus Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych. 

Niedawno Copernicus Securitites świadczył usługi oferującego w publicznej emisji obligacji spółki FAM – Technika Odlewnicza. Od początku roku pełnił też funkcję agenta emisji dla 33 niewielkich serii obligacji korporacyjnych o wartości 122 mln zł.

Więcej wiadomości o Copernicus Securities S.A.

Więcej wiadomości kategorii Prawo

Emisje