niedziela, 26 września 2021

Newsroom

Cyfrowy Polsat sfinalizuje sprzedaż mobilnej infrastruktury w lipcu

msd | 09 czerwca 2021
UOKiK wydał zgodę na sprzedaż spółki Polkomtel Infrastruktura hiszpańskiemu Cellneksowi, co stanowi spełnienie ostatniego warunku zawieszającego w wartej ponad 7 mld zł transakcji.

Spółka Polkomtel Infrastruktura, która zarządza wieżami i masztami Polkomtela, powinna zostać przejęta przez Cellnex Polnad w lipcu tego roku, wynika z komunikatu Cyfrowego Polsatu. 

„Analiza UOKiK pokazała, że chociaż Cellnex Poland po przejęciu Polkomtel Infrastruktura będzie posiadał ponad 50% masztów telekomunikacyjnych wykorzystywanych przez sieci komórkowe w Polsce, to koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. Podobną opinię przedstawił Prezes UKE Jacek Oko” – napisano w komunikacie UOKiK.

Cyfrowy Polsat, wraz z należącym do niego Polkomtelem, mają otrzymać łącznie 7,07 mld zł za sprzedaż 99,99 proc. udziałów spółki Polkomtel Infrastruktura. Polkomtel zachowa sobie 0,01 proc. udziałów. Strony mają też zawrzeć 25-letnią umowę serwisową, na podstawie której Cellnex będzie świadczyć usługi dla grupy Cyfrowego Polsatu.

Pierwotnie Cyfrowy Polsat liczył, że zamknięcie transakcji nastąpi dopiero w październiku.

Na Catalyst notowane są dwie serie obligacji Cyfrowego Polsatu z terminami spłaty w 2026 r. oraz 2027 r., każda warta po 1 mld zł. Sprzedający wyceniają je kolejno na 101,5 proc. oraz 101,31 proc., co na ten moment oznacza 1,64 oraz 1,62 proc. rentowności brutto (dłuższe papiery to tzw. zielone obligacje).

Więcej wiadomości o Cyfrowy Polsat S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst