niedziela, 14 kwietnia 2024

Newsroom

Dekpol ustanowił program emisji obligacji

msd | 20 marca 2024
Wartość programu to 400 mln zł, a prowadzone w jego ramach emisje nie będą wymagać sporządzenia prospektu.

Przyjęty przez budowlano-deweloperską spółkę program pozwala na prowadzenie emisji niezabezpieczonego długu najpóźniej do 31 grudnia 2026 r. Wszystkie uplasowane w ten sposób obligacje mają trafić do obrotu na Catalyst.

Za miesiąc Dekpolowi wygasa natomiast prospekt dla publicznego programu emisji o łącznej wartości do 150 mln zł, z którego spółka pozyskała dotychczas 70 mln zł w dwóch zeszłorocznych ofertach adresowanych do inwestorów indywidualnych.

Na Catalyst notowanych jest sześć serii obligacji Dekpolu i jedna seria długu należącej do niego spółki mieszkaniowej Dekpol Deweloper. Pochodzące z zeszłorocznych ofert publicznych papiery DEK0626 i DKP0626, za które Dekpol zobowiązany jest płacić 5,5 pkt proc. marży, kwotowane są przez sprzedających kolejno na 102,0 i 102,19 proc. nominału.

W czerwcu i sierpniu tego roku Dekpol musi spłacić obligacje warte kolejno 11 mln zł oraz 39,2 mln zł. Ponadto, w sierpniu wygasać będą też papiery Dekpolu Deweloper na 10 mln zł.

Więcej wiadomości o Dekpol S.A.

 • Grupa Dekpolu miała ok. 80 mln zł zysku netto w 2023 r.

  29 stycznia 2024
  Według wstępnych szacunków, zeszłoroczne przychody budowlano-deweloperskiej grupy wzrosły o ponad 12 proc. do 1,56 mld zł, co nie przełożyło się jednak na poprawę wyników operacyjnych. Z drugiej strony, Dekpol pochwalić się mógł najniższym zadłużeniem od wielu lat.
  czytaj więcej
 • Zadłużenie Dekpolu na wieloletnich minimach

  27 listopada 2023
  Po wypracowaniu prawie 48 mln zł gotówki z działalności operacyjnej w III kwartale budowlano-deweloperska grupa obniżyła dług netto do najniższego poziomu od ponad sześciu lat.
  czytaj więcej
 • Dalsza poprawa płynności Dekpolu

  25 września 2023
  Budowlano-deweloperska grupa zamknęła I półrocze z 227 mln zł środków pieniężnych, co wobec istotnie niższego stanu zobowiązań krótkoterminowych zapewniało jej najwyższą płynność gotówkową od co najmniej dziewięciu lat.
  czytaj więcej
 • Dekpol Deweloper debiutuje na Catalyst

  14 września 2023
  Po ponad dwóch i pół roku od emisji warte 10 mln zł obligacje spółki należącej do giełdowego Dekpolu trafiły na obrotu na Catalyst.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje