czwartek, 05 października 2023

Newsroom

Echo zwiększyło udział w kapitale Archicomu

msd | 18 kwietnia 2023
W ramach wykonania umowy opcji z 2021 r. Echo Investment pośrednio nabyło 8,31 proc. akcji Archicomu, uprawniających do 13,32 proc. głosów na WZ.

Echo odkupiło od założycieli Archicomu pozostałe akcje, wobec których strony w 2021 r. zawarły umowę opcji. W wyniku wartej 60,7 mln zł transakcji Echo zwiększyło udział w kapitale wrocławskiego dewelopera do 79,79 proc. (83,73 proc. głosów na WZ). 

Wcześniej we wtorek spółki poinformowały o zamiarze wniesienia aportem działalności mieszkaniowej Echa do Archicomu, co zostanie opłacone emisją nowych akcji drugiej ze spółek. Transakcja powinna zostać zamknięta w lipcu tego roku.

Echo Investment jest większościowym akcjonariuszem Archicomu od 2021 r. Część akwizycji deweloper sfinansował wówczas wydaniem założycielom Archicomu wartych 188 mln zł obligacji ze stałym 5-proc. kuponem (EC11024).

Na Catalyst notowanych jest 13 serii obligacji Echa Investment (1,28 mld zł) oraz dwie Archicomu (170 mln zł). Póki co, tylko pierwsza ze spółek plasowała dług wśród inwestorów indywidualnych i zamierza nadal to robić, ponieważ przed dwoma tygodniami ustanowiła kolejny program emisji prospektowych.

Więcej wiadomości o Echo Investment S.A., Archicom S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Novdom zwiększył zysk i obniżył płynność gotówkową

  04 października 2023
  Przasnyski deweloper zamknął I półrocze z 12 mln zł zysku netto. W wyniku ujemnych przepływów operacyjnych jego stan środków pieniężnych obniżył się jednak do 11,7 mln zł, z czego większość pozostawała zablokowana na rachunkach powierniczych.
  czytaj więcej
 • Dobra sytuacja pieniężna Cordii

  04 października 2023
  Mimo ujemnych przepływów operacyjnych i wzrostu krótkoterminowego zadłużenia, węgierski deweloper utrzymał płynność gotówkową na wysokim poziomie, inwestując przy tym część nadwyżek w bony i obligacje skarbowe na rodzimym rynku.
  czytaj więcej
 • HB Reavis naruszył warunki emisji obligacji

  04 października 2023
  Naruszenie jednego z kowenantów dotyczy wygasających na początku grudnia papierów HBR1223 o wartości 85 mln zł. Deweloper zapewnia jednak o odpowiednich rezerwach płynności na wykup papierów w zamierzonym terminie.
  czytaj więcej
 • Kruk zapowiada emisję obligacji do 450 mln zł

  04 października 2023
  W najbliższym czasie windykacyjna spółka zamierza zamknąć swoją największą emisję papierów dłużnych na krajowym rynku.
  czytaj więcej