wtorek, 13 listopada 2018

Newsroom

Elzab skupił część własnych obligacji

msd | 09 lutego 2018
Producent kas i drukarek fiskalnych nabył w celu umorzenia 10 proc. wygasających w kwietniu tego roku obligacji serii A/2015.

Spółka skupiła papiery warte nominalnie 2,5 mln zł, tym samym wartość wygasającego 3 kwietnia długu maleje do 22,5 mln zł. Możliwe są też kolejne transakcje. Na początku miesiąca Elzab informował o zamiarze skupu do końca lutego obligacji na 25 mln zł. Trafić miałyby na to środki z zawartych w styczniu umów kredytowych z Alior Bankiem.

Średnia jednostkowa cena nabycia jednej obligacji wyniosła 1012,56 zł, podał Elzab. Wskazuje to, że od transakcji doszło prawdopodobnie po 100 proc. nominału powiększonego o odsetki narosłe na dzień 6 lutego. Bynajmniej nie zawarto jej na giełdzie, czy to w ramach transakcji sesyjnych, czy pakietowych.

Papiery ELZ0418 notowane są wyłącznie na rynku hurtowym BondSpot, gdzie po raz ostatni handlowano nimi w maju 2016 r.

Więcej wiadomości o Elzab S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Słabe wyniki Prime Car Management

  13 listopada 2018
  Leasingowa grupa miała w III kwartale niecałe 0,7 mln zł zysku netto wobec 8,3 mln zł przed rokiem. Jej zadłużenie wciąż rośnie, a do naruszenia obligacyjnego kowenantu nie doszło tylko dzięki decyzji podjętych na wrześniowym zgromadzeniu obligatariuszy.
  czytaj więcej
 • Bilans M.W. Trade wciąż się zwija

  13 listopada 2018
  Aktywa spółki nieprzerwanie spadają od 12 kwartałów. W ślad za nimi coraz niższe jest też jej zadłużenie. Podobnie jednak, jak i zyski. W III kwartale wynik netto spadł poniżej 1 mln zł.
  czytaj więcej
 • GTC wprowadziło na Catalyst kolejną emisję w euro

  08 lutego 2018
  Trzyletnie niezabezpieczone papiery komercyjnego dewelopera oprocentowane są na stałe 3,5 proc. w skali roku.
  czytaj więcej
 • mBank miał 1,09 mld zł skonsolidowanego zysku netto

  08 lutego 2018
  Pomimo rekordowych dochodów wynik netto bankowej grupy spadł o 10,5 proc. r/r. W perspektywie dwóch lat mBank chce natomiast wrócić do około 1,3 mld zł zysku netto. Sytuacja kapitałowa banku pozostaje mocna, brak więc konieczności emisji obligacji podporządkowanych.
  czytaj więcej

Emisje