piątek, 17 sierpnia 2018

Newsroom

Elzab skupił większość własnych obligacji

msd | 12 lutego 2018
Tym razem producent kas i drukarek fiskalnych nabył w celu umorzenia własne papiery dłużne o wartości nominalnej 18 mln zł.

To druga taka transakcja w ostatnich dniach. Łącznie z wygasającej w kwietniu tego roku emisji na 25 mln zł Elzab skupił dług na 20,5 mln zł. Pozostałe 4,5 mln zł spółka prawdopodobnie będzie chciała nabyć do końca lutego.

Transakcja została dokonana w celu restrukturyzacji zadłużenia spółki, poinformował Elzab. Środki na skup własnych obligacji, jak wskazywano wcześniej, pochodzą z kredytów.

Papiery ELZ0418 notowane są wyłącznie na rynku hurtowym BondSpot, gdzie po raz ostatni handlowano nimi w maju 2016 r.

Dotychczasowe skupy przeprowadzono poza giełdą.

Więcej wiadomości o Elzab S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Auxilia ponownie ze stratą operacyjną

  17 sierpnia 2018
  Odszkodowawcza grupa zanotowała w II kwartale ósmą z rzędu stratę operacyjną. Wprawdzie miała zysk netto, ale nie zmienia to ogólnego obrazu – wysoko zadłużonej firmy z kiepskimi przepływami operacyjnymi i relatywnie niską płynnością.
  czytaj więcej
 • Szybko przybywa postępowań restrukturyzacyjnych

  17 sierpnia 2018
  Liczba otwartych przez sądy postępowań restrukturyzacyjnych wzrosła o 50 proc. r/r do 122 w II kwartale. To rezultat bliski rekordu osiągniętego w IV kwartale 2017 r. – wynika z raportu Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja i SpotData. Na Catalyst także nie brak restrukturyzacji, najczęściej jednak nieudanych.
  czytaj więcej
 • Kancelaria Statima wprowadziła publiczną emisję na Catalyst

  12 lutego 2018
  Debiutujące w giełdowym obrocie papiery serii B o wartości 3,528 mln zł windykator uplasował w ramach marcowo-kwietniowej tzw. małej oferty publicznej, w której udział wzięło 95 inwestorów.
  czytaj więcej
 • BFF Polska ze skromnym zyskiem w IV kwartale

  12 lutego 2018
  Zajmująca się finansowaniem służby zdrowia, JST oraz faktoringiem spółka miała w ubiegłym roku 33,9 mln zł zysku netto wobec 29,8 mln zł w 2016 r. Końcówka roku okazała się jednak słaba.
  czytaj więcej

Emisje