czwartek, 15 listopada 2018

Newsroom

Eurobank wyemitował obligacje na 250 mln zł

msd | 01 grudnia 2017
Czteroletnie zwykłe (niepodporządkowane) papiery dłużne serii C oprocentowane są na WIBOR 6M plus 0,82 pkt proc. marży.

Popyt na obligacje banku, jak podano, dwukrotnie przewyższył wartość oferty. Ta zaś prowadzona była w trybie publicznym, ale kierowano ją do profesjonalnych inwestorów. W emisji udział brały przede wszystkim fundusze inwestycyjnei emerytalne, a także towarzystwa ubezpieczeniowe.

Była to trzecia emisja obligacji w historii Eurobanku. W ramach rozpoczętego w 2015 r. programu do 2 mld zł bank uplasował dotychczas dług o wartości 740 mln zł. Najpierw, w listopadzie 2015 r., były to trzyletnie papiery oprocentowane na WIBOR 6M plus 1,15 pkt proc. Ponad pół roku później bank wydłużył tenor o sześć miesięcy dodając 0,05 pkt proc. do marży. Wtedy też zapowiedziano, że kolejna emisja pojawi się jesienią tego samego roku. Ostatecznie przyszło na nią poczekać 12 miesięcy dłużej.

Warunki uzyskane w nowej emisji (0,82 pkt proc. marży na cztery lata), to jednak przełom względem poprzedniej oferty, choć zarówno teraz, jak i półtora roku wcześniej, Eurobank oceniany jest przez agencję Fitch Ratings na A- z perspektywą stabilną. Pomiędzy poprzednią i najnowszą emisją wzrosła natomiast ocena banku w krajowej walucie, z AA(pol) do AA+(pol).

Obligacje Eurobanku nie są notowane na giełdzie. Jego właścicielem jest bankowa grupa Societe Generale.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje