niedziela, 14 kwietnia 2024

Newsroom

Eurowa emisja Kruka ponownie z nadsubskrypcją

msd | 12 lutego 2024
W trwającej pięć dni uzupełniającej ofercie obligacji o wartości 14 mln euro inwestorzy zgłosili 19,9 mln euro popytu.

Tym razem na detaliczne obligacje Kruka zapisało się 449 inwestorów, którzy gotowi byli kupić dług o wartości 19,92 mln euro. Skala redukcji popytu (29,7 proc.) okazała się więc mniejsza niż w trzech poprzednich eurowych ofertach windykatora, lecz warto przypomnieć, że była to największa dotychczas jego publiczna emisja we wspólnej walucie i miała ona charakter uzupełniający. Wcześniej bowiem Kruk uplasował obligacje na 10 mln euro przy 22,8 mln euro popytu i zaraz potem ruszył z pięciodniową dogrywką o wartości 14 mln euro.

Podobnie jak we wcześniejszych emisjach, nowy dług Kruka ma pięcioletni okres spłaty i jest oprocentowany na EURIBOR 3M plus 4,0 pkt proc. marży. Docelowo papiery trafią do obrotu na GPW, a po pierwszym okresie odsetkowym zostaną one zasymilowane z uplasowaną chwilę wcześniej serią na 10 mln euro, która także nie jest jeszcze notowana. 

W ubiegły piątek Kruk wrócił też na rynek z emisją detalicznego długu w złotych. Podobnie jak wcześniej, oferuje on pięcioletnie niezabezpieczone papiery oprocentowane na WIBOR 3M plus 4,0 pkt proc. marży. Zapisy przyjmowane będą do 22 lutego.

Aktualny prospekt pozwala windykacyjnej spółce na prowadzenie publicznych ofert obligacji do lipca tego roku.

Na Catalyst notowane są 22 serie papierów dłużnych Kruka. Najdłuższa detaliczna seria w złotych – KRU1028 – notowana jest po 101,62 proc. nominału.


 

Więcej wiadomości o Kruk S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst