środa, 22 maja 2019

Newsroom

Fabryka Konstrukcji Drewnianych nie wykupi obligacji

msd | 11 marca 2019
Wygasające w poniedziałek obligacje serii J o wartości 2,08 mln zł nie zostaną spłacone – poinformowała spółka.

To kolejna już odsłona płynnościowych problemów Fabryki Konstrukcji Drewnianych. Pisaliśmy już dziś, że 7 marca spółka nie wypłaciła odsetek od obligacji serii K, które pochodzą z emisji publicznej. Kłopoty spółki sięgają jednak znacznie dalej, o czym informowaliśmy w połowie lutego.

Dotychczas FKD nie ujawniała publicznie informacji o swoich problemach z obsługą zadłużenia. Zrobiła to dopiero dziś, publikując komunikat o braku wykupu wartych 2,077 mln zł obligacji serii J.

Emitent prowadzi rozmowy z obligatariuszami o przedłużeniu terminu płatności, zamiany na obligacje serii Z lub konwersji na kapitał spółki – poinformowała spółka.

W ostatnich dniach FKD udało się skonwertować na nowe akcje obligacje sześciu różnych serii o łącznej wartości 0,95 mln zł. To jednak kropla w morzu potrzeb spółki, ponieważ na koniec ubiegłego roku jej obligacyjne zadłużenie przekraczało 26,9 mln zł, z czego ponad 21,1 mln zł stanowiły papiery z terminem spłaty do 12 miesięcy.

Żadne z obligacji FKD nie są notowane na Catalyst. Wygasająca za trzy miesiące seria K, od której w ubiegły czwartek nie wypłacono odsetek, do giełdowego obrotu miała jednak trafić.

Więcej wiadomości o Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje