wtorek, 19 marca 2019

Newsroom

Fabryka Konstrukcji Drewnianych nie wykupi obligacji

msd | 11 marca 2019
Wygasające w poniedziałek obligacje serii J o wartości 2,08 mln zł nie zostaną spłacone – poinformowała spółka.

To kolejna już odsłona płynnościowych problemów Fabryki Konstrukcji Drewnianych. Pisaliśmy już dziś, że 7 marca spółka nie wypłaciła odsetek od obligacji serii K, które pochodzą z emisji publicznej. Kłopoty spółki sięgają jednak znacznie dalej, o czym informowaliśmy w połowie lutego.

Dotychczas FKD nie ujawniała publicznie informacji o swoich problemach z obsługą zadłużenia. Zrobiła to dopiero dziś, publikując komunikat o braku wykupu wartych 2,077 mln zł obligacji serii J.

Emitent prowadzi rozmowy z obligatariuszami o przedłużeniu terminu płatności, zamiany na obligacje serii Z lub konwersji na kapitał spółki – poinformowała spółka.

W ostatnich dniach FKD udało się skonwertować na nowe akcje obligacje sześciu różnych serii o łącznej wartości 0,95 mln zł. To jednak kropla w morzu potrzeb spółki, ponieważ na koniec ubiegłego roku jej obligacyjne zadłużenie przekraczało 26,9 mln zł, z czego ponad 21,1 mln zł stanowiły papiery z terminem spłaty do 12 miesięcy.

Żadne z obligacji FKD nie są notowane na Catalyst. Wygasająca za trzy miesiące seria K, od której w ubiegły czwartek nie wypłacono odsetek, do giełdowego obrotu miała jednak trafić.

Więcej wiadomości o Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Arctic Paper miał stratę w IV kwartale

  19 marca 2019
  Producent papieru zanotował 21,4 mln zł skonsolidowanej straty operacyjnej i 30,5 mln zł skonsolidowanej straty netto w IV kwartale. Nieco poprawił natomiast przepływy operacyjne względem poprzednich trzech kwartałów. Niezależnie od tego, bankowy kowenant wyliczany właśnie w oparciu o cashflow pozostawał naruszony.
  czytaj więcej
 • Zadłużenie MLP Group systematycznie rośnie

  19 marca 2019
  Zysk operacyjny dewelopera powierzchni magazynowych wzrósł w ubiegłym roku prawie trzykrotnie, na co istotny wpływ miała jednak aktualizacja wycen nieruchomości. Cash flow operacyjny spadł do 36 mln zł, co przy 195,5 mln zł nakładów inwestycyjnych wymagało dalszego wzrostu zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Zysk netto PBS w Ciechanowie spadł o 64 proc. r/r

  11 marca 2019
  Polski Bank Spółdzielczy wykazał niecałe 3,3 mln zł zysku netto w 2018 r. wobec 9,1 mln zł rok wcześniej. Przy rosnących aktywach jego portfel wciąż maleje.
  czytaj więcej
 • PCC Rokita zainwestuje razem z Chińczykami

  11 marca 2019
  Chemiczna spółka podpisała z Shida Shenghua Chemical Group umowę o współpracy dotyczącej projektu inwestycyjnego o wartości około 22 mln euro.
  czytaj więcej

Emisje