czwartek, 17 stycznia 2019

Newsroom

Fachowcy.pl Ventures z zajęciem komorniczym

msd | 13 lutego 2018
Zajęciu podlegają rachunki bankowe spółki oraz wierzytelności przysługujące od urzędu skarbowego. Komornik działał na rzecz administratora zabezpieczeń obligacji.

Oba postępowania egzekucyjne wszczęto z wniosku administratora zabezpieczeń działającego w imieniu obligatariuszy. Należność główna będąca przedmiotem egzekucji, jak podaje spółka, wynosi 697 tys. zł.

Cała emisja obligacji Fachowcy.pl warta jest 3,68 mln zł. Dwuletnie papiery uplasowano w ramach publicznej memorandowej oferty (3-6 mln zł) ze stycznia ubiegłego roku. Około połowy emisji znajdować się ma w rękach Piotra Surmackiego, prezesa spółki.

W grudniu ubiegłego roku Fachowcy.pl złożyli do sądu wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Płynnościowe problemy spółki rozpoczęły się już wcześniej. W listopadzie wypłaciła niepełną kwotę odsetek. Kolejnego kuponu, przypadającego dwa tygodnie temu, nie wypłacono już wcale.

Zarząd podejmuje intensywne działania mające na celu jak najszybsze zadośćuczynienie zobowiązaniom obligatariuszy – poinformowano we wtorkowym komunikacie.

Wyemitowane przed rokiem obligacje serii A wciąż nie trafiły na Catalyst. Raz prezes spółki informował nas o odrzuceniu przez GPW wniosku o wprowadzenie długu do obrotu, innym zaś razem wskazywał, że „Giełda przekazała uwagi”. Koniec końców, mimo zapowiedzi składanych podczas emisji, obligacje nie są notowane na rynku wtórnym.

Więcej wiadomości o Fachowcy.pl Ventures S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje