wtorek, 16 stycznia 2018

Newsroom

Famur przedłużył program emisji obligacji

msd | 27 grudnia 2017
Wart 500 mln zł program obowiązywać będzie do końca 2018 r., czyli o 12 miesięcy dłużej niż pierwotnie zakładano.

Dotychczas producent sprzętu dla przemysłu wydobywczego uplasował jedną serię obligacji w ramach programu uchwalonego w grudniu 2015 r. Dwa lata temu spółka pozyskała 108 mln zł z niepublicznej emisji czteroletnich papierów serii A. Uplasowany wówczas dług oprocentowany jest na WIBOR 6M plus 3 pkt proc. marży.

Wydłużenie czasu trwania programu pozwoli zarządowi emitenta elastycznie decydować o ewentualnej emisji kolejnych transz obligacji, w zależności od potrzeb finansowych związanych ze zwiększaniem aktywności rynkowej oraz rozwojem organizacji, a także z uwzględnieniem sytuacji gospodarczej – poinformowano w komunikacie.

Notowanymi na Catalyst obligacjami FMF0120 po raz ostatni handlowano 21 grudnia po 102,5 proc., co oznaczało wówczas 3,43 proc. rentowności brutto. Aktualnie w arkuszu ofert nie ma ani jednej oferty kupna. Spółce przysługuje opcja wcześniejszej spłaty długu.

Więcej wiadomości o Famur S.A.

 • Famur ponownie z wyższymi wskaźnikami płynności

  04 października 2017
  Na koniec czerwca producent maszyn dla przemysłu wydobywczego posiadał 746 mln zł gotówki, która swoją wartością przewyższała wszystkie krótkoterminowe zobowiązania grupy. I to znacznie większej niż dotychczas, bo obejmującej konsolidacją także przejęty Kopex.
  czytaj więcej
 • Famur miał ponad 0,5 mld zł gotówki przed emisją akcji

  10 maja 2017
  Na koniec I kwartału producent maszyn dla przemysłu górniczego wciąż nie posiadał długu netto. Famur byłby w stanie sfinansować przejęcie Kopeksu z bieżących zasobów pieniężnych, mimo tego spółka wyemituje nowe akcje, co działać będzie na korzyść obligatariuszy.
  czytaj więcej
 • Grupa Famur bez długu netto

  04 maja 2017
  Producent maszyn i urządzeń dla przemysłu górniczego posiadał 434,1 mln zł środków pieniężnych na koniec ubiegłego roku. Wysokie zasoby gotówkowe z powodzeniem wystarczyłyby na spłatę całego zadłużenia finansowego lub większości krótkoterminowych zobowiązań.
  czytaj więcej
 • Famur śpi na gotówce przed połączeniem z Kopeksem

  17 listopada 2016
  Na koniec września producent maszyn i urządzeń dla przemysłu górniczego posiadał na rachunkach 445,9 mln zł środków pieniężnych, które gwarantowały obligatariuszom spokojny sen.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje