piątek, 28 lutego 2020

Newsroom

Famur przedłużył program emisji obligacji

mld | 23 grudnia 2019
Spółka ponownie wydłużyła okres obowiązywania wartego 500 mln zł programu o 12 miesięcy, do 31 grudnia 2020 r.

Dotychczas w ramach wartego 500 mln zł programu Famur wypuścił dwie serie obligacji o łącznej wartości 308 mln zł. Pierwsza z nich (108 mln zł) wygasa już 13 stycznia przyszłego roku. 

Wydłużenie czasu trwania programu emisji obligacji pozwoli zarządowi spółki elastycznie decydować o ewentualnej emisji kolejnych transz obligacji w zależności od potrzeb finansowych związanych ze zwiększaniem aktywności rynkowej oraz rozwojem organizacji, a także z uwzględnieniem sytuacji gospodarczej, zapewniając jednocześnie tożsame podstawy dla ewentualnej emisji nowych obligacji, jeżeli dokonywana byłaby w okresie pozostawania w obrocie obligacji już wyemitowanych w ramach obecnego programu – poinformował Famur.

Ostatnią emisję obligacji spółka zamknęła w czerwcu tego roku. Uplasowała wówczas pięcioletni dług o wartości 200 mln zł, za który płaci WIBOR 6M plus 2,6 pkt proc. marży.

Wygasającymi w styczniu obligacjami FMF0120 po raz ostatni handlowano po 100 proc. nominału. Serię FMF0624 wyceniano natomiast na 103,5 proc., co daje 3,49 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Famur S.A.

 • Famur miał stratę w IV kwartale

  10 lutego 2020
  Producent sprzętu dla przemysłu górniczego zanotował tylko 3 mln zł skonsolidowanego zysku operacyjnego i około 82 mln zł straty netto w IV kwartale, wynika z naszych obliczeń na podstawie wstępnych danych rocznych. Nieco spadł natomiast dług netto grupy.
  czytaj więcej
 • Famur na nowo z długiem netto po wypłacie dywidendy

  29 listopada 2019
  Po lipcowej wypłacie z zysku dla akcjonariuszy gotówka na rachunkach Famuru schudła o ponad połowę. Wzrosło natomiast zadłużenie, między innymi dlatego, że po raz pierwszy od dawna grupa miała ujemne przepływy operacyjne.
  czytaj więcej
 • Famur miał około 124 mln zł zysku EBITDA w III kw.

  21 listopada 2019
  Po trzech kwartałach tego roku skonsolidowana EBITDA Famuru wynosiła około 416 mln zł, wynika ze wstępnych danych. To więcej niż przed rokiem, ale w samym III kwartale wyniki wyraźnie spadły. Grupa ostrzega też przed możliwymi odpisami w sprawozdaniu za IV kwartał.
  czytaj więcej
 • Czerwcowa emisja Famuru debiutuje na Catalyst

  04 października 2019
  Producent maszyn dla przemysłu górniczego wprowadził do giełdowego obrotu warte 200 mln zł pięcioletnie niezabezpieczone papiery dłużne serii B.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje