środa, 27 maja 2020

Newsroom

GEO, Mieszkanie i Dom wydłuża emisję o trzy tygodnie

msd | 30 września 2019
Zaplanowana na 5-30 września publiczna oferta obligacji krakowskiej dewelopera została wydłużona do 21 października. Przydział długu przesunięto natomiast z 1 do 22 października.

Warunki samej oferty pozostają niezmienione. GEO, Mieszkanie i Dom wciąż oferuje więc zabezpieczone hipotecznie trzyletnie papiery dłużne, za które zobowiązuje się płacić WIBOR 3M plus 4,3 pkt proc. Wartość oferty to 10 mln zł, a dojdzie ona do skutku, jeśli złożone zapisy sięgną co najmniej 5 mln zł.

Pierwotnie zapisy na obligacje krakowskiego dewelopera miały zakończyć się 30 września, akurat w dniu publikacji półrocznego sprawozdania finansowego.

Zapisy na obligacje GEO prowadzi Prosper Capital DM i przyjmuje GEO, Mieszkanie i Dom. To obecnie jedyna seria długu dewelopera, choć ma on na koncie już kilkanaście emisji. Za wygasające w kwietniu 2021 r., ale z wcześniejszą okresową amortyzacją, papiery dłużne o wartości 20 mln zł spółka płaci WIBOR 3M plus 4,3 pkt proc. marży. Przed weekendem wyceniano je na 99,5 proc. nominału.

Nowe papiery dewelopera także mają trafić do giełdowego obrotu.

Więcej wiadomości o GEO, Mieszkanie i Dom Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje