niedziela, 01 sierpnia 2021

Newsroom

Grupa Geo, Mieszkanie i Dom chce kupić grunty za 206 mln zł

msd | 16 lipca 2021
Należąca do krakowskiego dewelopera spółka Ceglana została wyłoniona do zakupu poznańskich terenów o powierzchni niemal 20 ha, wynika z informacji podanych przez oficjalny portal Urzędu Miasta w Poznaniu.

Kontrolowana przez Geo, Mieszkanie i Dom spółka Ceglana zaoferowała za poznańskie grunty 206,1 mln zł i została wyłoniona jako ich nabywca. Samo podpisanie umowy przenoszącej prawa do nieruchomości planowane jest do końca tego roku, wynika z informacji podanych przez poznan.pl.

Realizowana przez dewelopera transakcja ma objąć tereny należące do skarbu państwa, ale oddane w użytkowanie wieczyste spółce ZNTK Nieruchomości. Syndyk miał zabiegać o sprzedaż nieruchomości już od wielu lat. Wyłonienie spółki z grupy Geo jako nabywcy miały poprzedzać między innymi negocjacje przeprowadzone 13 lipca.

Geo, Mieszkanie i Dom nadal nie opublikowało informacji bieżącej na temat planowanej transakcji. Tymczasem jej wartość wydaje się niebagatelna z punktu widzenia grupy, gdyż obejmuje około dwie trzecie całkowitej sumy bilansowej dewelopera. Być może transakcję ułatwiłaby od dawna planowana sprzedaż katowickiego szpitala z grupy Geo, ale i na ten temat deweloper milczy.

Na Catalyst notowana jest jedna seria obligacji Geo, Mieszkanie i Dom o wartości 5,9 mln zł i terminie wykupu przypadającym na wrzesień 2022 r. Aktualnie papiery kwotowane są na 101,5/101,75 proc. nominału (bid/ask).

Więcej wiadomości o GEO, Mieszkanie i Dom Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje