niedziela, 31 maja 2020

Newsroom

Geo, Mieszkanie i Dom wypłaciło zaległe odsetki

msd | 09 października 2019
Jednodniowy poślizg w wypłacie kuponu od obligacji GEO0421 deweloperska spółka tłumaczy problemami techniczno-sprzętowymi.

303,4 tys. zł odsetek od papierów dłużnych Geo, Mieszkanie i Dom, które miał trafić do obligatariuszy w poniedziałek, zostały przekazane dopiero dzień później, co potwierdza się także w rejestrze KDPW.

(…) wypłaty odsetek od obligacji serii L dokonano w dniu 08.10.2019 r., przyczyną opóźnienia były problemy techniczno-sprzętowe niezależne od emitenta – poinformowało Geo, Mieszkanie i Dom w komunikacie bieżącym opublikowanym we wtorek wieczorem i wiadomości przesłanej do Obligacje.pl.

Warte 20 mln zł obligacje GEO0421 potaniały we wtorek o 1,94 pkt proc. do 97,56 proc. nominału przy obrotach przekraczających 90 tys. zł. Papiery te oprocentowane są na WIBOR 3M plus 4,3 pkt proc. marży przy zabezpieczeniu hipoteką. Ich termin ostateczny termin spłaty to kwiecień 2021 r., ale wcześniej w kwietniu i październiku 2020 r. spółka będzie musiała dokonać okresowej amortyzacji.

Aktualnie Geo, Mieszkanie i Dom prowadzi publiczną ofertę obligacji od 5 do 10 mln zł. Emisja miała zakończyć się 30 września, czyli w dniu publikacji sprawozdania półrocznego, ale spółka przedłużyła przyjmowanie zapisów do 22 października. 

W związku z opóźnieniem wypłaty odsetek od obligacji serii L spółka opublikowała też aneks do memorandum informacyjnego, które jest podstawą trwającej właśnie publicznej emisji papierów dłużnych serii M. W ocenie spółki, poślizg w wypłacie kuponu może mieć wpływ na ocenę oferowanych obligacji. Sama publikacja aneksu uprawnia zaś inwestorów, którzy złożyli zapis w trwającej emisji, do uchylenia się od jego skutków prawnych w ciągu dwóch dni, tj. do 11 października.

Więcej wiadomości o GEO, Mieszkanie i Dom Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje