niedziela, 20 czerwca 2021

Newsroom

Ghelamco pozyskało 40 mln zł

msd | 07 lipca 2020
Zgodnie z oczekiwaniami, całość emisji obligacji serii PPR objął wyłącznie jeden inwestor. W środę deweloper rusza natomiast z ofertami dla inwestorów indywidualnych.

Ghelamco Invest uplasowało w całości wartą 40 mln zł ofertę 3,5-letnich papierów, za które zobowiązuje się płacić WIBOR 6M plus 5 pkt proc. marży. Obligacje wyemitowano po cenie równej 98 proc. nominału.

Emisję w całości objął jeden inwestor. Wprawdzie była to publiczna oferta prowadzona na podstawie prospektu, ale z góry adresowano ją do jednego podmiotu. 

Tymczasem w środę Ghelamco Invest rusza z kolejnymi prospektowymi ofertami dla inwestorów indywidualnych. Spółka ponownie zaproponuje stałe 6,1 proc. odsetek w skali roku za 3,5-letni dług zabezpieczony poręczeniem Granbero Holdings, cypryjskiej spółki, która konsoliduje polskie aktywa grupy Ghelamco.

Adresowane do inwestorów indywidualnych oferty warte są 95 mln zł. Zapisy na obligacje serii PPP3 (do 45 mln zł) przyjmować będą Michael / Ström Dom Maklerski oraz Noble Securities, w których nie ustalono minimalnego progu wejścia. Natomiast papiery serii PPP4 (do 50 mln zł) oferowane będą w BM PKO BP od około 50 tys. zł (501 obligacji).

W poprzednich emisjach 3,5-letniego długu oprocentowanego na 6,1 proc. rocznie Ghelamco zebrało 226 mln zł popytu wobec oferowanych 110 mln zł.

Na Catalyst notowanych jest 21 serii zmiennokuponowych obligacji Ghelamco. Najdłuższe z nich, wygasające w czerwcu i październiku 2023 r., notowane są przy około 4,7-4,9 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Ghelamco Invest Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje