poniedziałek, 16 lipca 2018

Newsroom

GPW zawiesiła akcje i wszystkie serie obligacji GetBacku

msd | 16 kwietnia 2018
W południe Giełda Papierów Wartościowych poinformowała o zawieszeniu notowań wszystkich instrumentów finansowych windykatora, jako przyczynę wskazując „interes i bezpieczeństwo uczestników obrotu”.

To najprawdopodobniej efekt szybko spadających notowań i wyprzedaży wskutek porannego komunikatu spółki o negocjacjach finansowania do 250 mln zł z PKO BP i Polskim Funduszem Rozwoju, czemu obie instytucje jednak szybko zaprzeczyły. Rano Quercus TFI informował także o przesunięciu terminu spłaty wartych 10 mln zł obligacji windykatora z ubiegłego piątku na najbliższą środę.

Sprzeczne informacje o prowadzonych negocjacjach oraz komunikat Quercusa o otrzymanej ze spółki prośbie kilkudniowego wydłużenia okresu spłaty tylko przyspieszyły dalszą wyprzedaż akcji i obligacji GetBacku. Zresztą handel akcjami windykatora trwał tylko kilka minut, zawieszono go bowiem już o godz. 9:04 przy kursie ostatniej transakcji na poziomie 3,75 zł (spadek o 17 proc.). 

Obligacjami GetBacku handlowano dłużej. Ostatnie transakcje na najpłynniejszej serii GBK0520 zawierano o godz. 11:58 przy 34,48 proc. nominału (66,7 proc. rentowności). 

Zawieszeniu podlega łącznie 27 serii obligacji. 

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

 • Obligatariusze GetBacku na celowniku manipulatorów

  16 lipca 2018
  Właściciele papierów dłużnych windykatora otrzymują telefony od osób proponujących im „odkupienie” trefnych obligacji. W praktyce chodzi o nakłonienie do kolejnych inwestycji, tym razem za dwu-, trzykrotnie wyższe kwoty.
  czytaj więcej
 • Abris odrzucił propozycję rady wierzycieli GetBacku

  16 lipca 2018
  Większościowy akcjonariusz spółki nie zgodził się na propozycje, które zakładały ograniczenie składu rady nadzorczej oraz jej zdominowanie przez członków wskazanych przez radę wierzycieli.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Echa Getbacku

  13 lipca 2018
  Papiery dłużne Murapolu odrobiły część ostatnich spadków, ale to wciąż afera GetBacku determinuje słabe nastroje na rynku korporatów. Fundusze inwestujące w obligacje firm notują odpływy, więc nowych emisji jak na lekarstwo, a marże kredytowe rosną. Nie obejdzie się też bez kolejnych zmian w prawie, szczęśliwie tym razem konsultowanych z uczestnikami rynku.
  czytaj więcej
 • Rada wierzycieli GetBacku z drugim zastępcą

  12 lipca 2018
  Na wniosek kuratora obligatariuszy sędzia-komisarz powołał mBank na drugiego zastępcę członka rady wierzycieli w przyspieszonym postępowaniu układowym windykacyjnej spółki.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje