piątek, 18 czerwca 2021

Newsroom

GPW zawiesiła akcje i wszystkie serie obligacji GetBacku

msd | 16 kwietnia 2018
W południe Giełda Papierów Wartościowych poinformowała o zawieszeniu notowań wszystkich instrumentów finansowych windykatora, jako przyczynę wskazując „interes i bezpieczeństwo uczestników obrotu”.

To najprawdopodobniej efekt szybko spadających notowań i wyprzedaży wskutek porannego komunikatu spółki o negocjacjach finansowania do 250 mln zł z PKO BP i Polskim Funduszem Rozwoju, czemu obie instytucje jednak szybko zaprzeczyły. Rano Quercus TFI informował także o przesunięciu terminu spłaty wartych 10 mln zł obligacji windykatora z ubiegłego piątku na najbliższą środę.

Sprzeczne informacje o prowadzonych negocjacjach oraz komunikat Quercusa o otrzymanej ze spółki prośbie kilkudniowego wydłużenia okresu spłaty tylko przyspieszyły dalszą wyprzedaż akcji i obligacji GetBacku. Zresztą handel akcjami windykatora trwał tylko kilka minut, zawieszono go bowiem już o godz. 9:04 przy kursie ostatniej transakcji na poziomie 3,75 zł (spadek o 17 proc.). 

Obligacjami GetBacku handlowano dłużej. Ostatnie transakcje na najpłynniejszej serii GBK0520 zawierano o godz. 11:58 przy 34,48 proc. nominału (66,7 proc. rentowności). 

Zawieszeniu podlega łącznie 27 serii obligacji. 

Więcej wiadomości o GetBack S.A. (w restrukturyzacji)

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje