niedziela, 22 września 2019

Newsroom

GPW zawiesiła akcje i wszystkie serie obligacji GetBacku

msd | 16 kwietnia 2018
W południe Giełda Papierów Wartościowych poinformowała o zawieszeniu notowań wszystkich instrumentów finansowych windykatora, jako przyczynę wskazując „interes i bezpieczeństwo uczestników obrotu”.

To najprawdopodobniej efekt szybko spadających notowań i wyprzedaży wskutek porannego komunikatu spółki o negocjacjach finansowania do 250 mln zł z PKO BP i Polskim Funduszem Rozwoju, czemu obie instytucje jednak szybko zaprzeczyły. Rano Quercus TFI informował także o przesunięciu terminu spłaty wartych 10 mln zł obligacji windykatora z ubiegłego piątku na najbliższą środę.

Sprzeczne informacje o prowadzonych negocjacjach oraz komunikat Quercusa o otrzymanej ze spółki prośbie kilkudniowego wydłużenia okresu spłaty tylko przyspieszyły dalszą wyprzedaż akcji i obligacji GetBacku. Zresztą handel akcjami windykatora trwał tylko kilka minut, zawieszono go bowiem już o godz. 9:04 przy kursie ostatniej transakcji na poziomie 3,75 zł (spadek o 17 proc.). 

Obligacjami GetBacku handlowano dłużej. Ostatnie transakcje na najpłynniejszej serii GBK0520 zawierano o godz. 11:58 przy 34,48 proc. nominału (66,7 proc. rentowności). 

Zawieszeniu podlega łącznie 27 serii obligacji. 

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • mBank idzie pod młotek

  20 września 2019
  Niemiecki Commerzbank zamierza sprzedać swój pakiet kontrolny w mBanku, wynika z piątkowego komunikatu opisującego wstępną wersję nowej strategii.
  czytaj więcej
 • Sierpniowa publiczna emisja Kruka już na Catalyst

  20 września 2019
  Windykator wprowadził do obrotu warte 25 mln zł pięcioletnie papiery dłużne, za które zobowiązuje się płacić WIBOR 6M plus 3,5 pkt proc. marży.
  czytaj więcej
 • Getin Noble Bank bez widoku na zyski w tym roku

  20 września 2019
  Bank zmniejszył stratę w II kwartale, ale na powrót do rentowności każe jeszcze poczekać. Wciąż brakuje mu 1,5-1,6 mld zł kapitałów. Plan ich odbudowy zostanie określony w programie naprawczym, który zostanie złożony do KNF na początku października. Zarząd GNB liczy na jego zatwierdzenie jeszcze w tym roku.
  czytaj więcej
 • Columbus Energy powołał kolejną spółkę

  20 września 2019
  Columbus Profit, bo tak nazywa się nowo zawiązany podmiot, ma świadczyć usługi rachunkowo-księgowe, a także doradcze w zakresie podatków i prowadzenia działalności.
  czytaj więcej

Emisje