wtorek, 18 września 2018

Newsroom

GPW zawiesiła akcje i wszystkie serie obligacji GetBacku

msd | 16 kwietnia 2018
W południe Giełda Papierów Wartościowych poinformowała o zawieszeniu notowań wszystkich instrumentów finansowych windykatora, jako przyczynę wskazując „interes i bezpieczeństwo uczestników obrotu”.

To najprawdopodobniej efekt szybko spadających notowań i wyprzedaży wskutek porannego komunikatu spółki o negocjacjach finansowania do 250 mln zł z PKO BP i Polskim Funduszem Rozwoju, czemu obie instytucje jednak szybko zaprzeczyły. Rano Quercus TFI informował także o przesunięciu terminu spłaty wartych 10 mln zł obligacji windykatora z ubiegłego piątku na najbliższą środę.

Sprzeczne informacje o prowadzonych negocjacjach oraz komunikat Quercusa o otrzymanej ze spółki prośbie kilkudniowego wydłużenia okresu spłaty tylko przyspieszyły dalszą wyprzedaż akcji i obligacji GetBacku. Zresztą handel akcjami windykatora trwał tylko kilka minut, zawieszono go bowiem już o godz. 9:04 przy kursie ostatniej transakcji na poziomie 3,75 zł (spadek o 17 proc.). 

Obligacjami GetBacku handlowano dłużej. Ostatnie transakcje na najpłynniejszej serii GBK0520 zawierano o godz. 11:58 przy 34,48 proc. nominału (66,7 proc. rentowności). 

Zawieszeniu podlega łącznie 27 serii obligacji. 

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Grupa AB mniej zadłużona

  18 września 2018
  W zakończonym 30 czerwca roku obrotowym 2017/2018 zysk netto dystrybutora sprzętu IT spadł o 10,2 proc. r/r do 61 mln zł. Wyraźnie poprawiły się jednak przepływy operacyjne, a za nimi i wskaźniki zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Pragma Faktoring z dodatkowym źródłem finansowania

  18 września 2018
  Leaselink, podmiot zależny faktoringowej spółki, zawarł umowę o współpracy z platformą Mintos, na której będzie mógł sprzedawać wierzytelności z zawartych umów. Pragma nie poddaje się jednak i z publicznymi emisjami obligacji.
  czytaj więcej
 • GetBack informuje o negocjacjach, PRF zaprzecza - zaktualizowana

  16 kwietnia 2018
  Windykator poinformował o zaangażowaniu w rozmowy z PKO BP i Polskim Funduszem Rozwoju na temat finansowania kredytowo-inwestycyjnego do 250 mln zł. Obie instytucje dementują. Quercus TFI ujawniło natomiast informację o przesunięciu terminu wykupu wygasających w piątek obligacji GetBacku.
  czytaj więcej
 • Subtelne różnice między deweloperami komercyjnymi

  13 kwietnia 2018
  Linia podziału w tej wąskiej grupie firm obecnych na Catalyst nie polega na stawianiu biurowców lub galerii handlowych, ale na podejściu do pracujących aktywów, co znajduje odbicie w bilansach.
  czytaj więcej

Emisje