wtorek, 18 stycznia 2022

Newsroom

I2 Development wykupił przed terminem papiery za 26 mln zł

ems | 01 lipca 2021
Chodzi o emisję serii H, którą prawie przed trzema laty objął jeden inwestor.

Emisja serii H pozwoliła pozyskać spółce 30 mln zł w czasie, gdy jej płynność nie była jeszcze tak dobra, a wskaźnik zadłużenia ocierał się o granice określoną w kowenantach innych serii. Warunki emisji serii H pozostały tajemnicą – wiadomo, że oprocentowanie było zmienne, oparte o stawkę WIBOR 3M.

Deweloper wykupił wcześniej obligacje za 4 mln zł, a w ostatnim dniu czerwca, tj. także zanim obligacje weszły w ostatni okres odsetkowy, wykupił pozostałą ich część.

Kilka dni wcześniej deweloper informował o pozyskaniu 555 mln zł z umowy kredytowej z Alior Bankiem i już wtedy zapowiedział, że pieniądze przeznaczy na wykup serii H i J. Ta ostatnia to notowane na Catalyst papiery I2D0821 warte 8,2 mln zł.

Na Catalyst pozostanie seria I2D0823 pochodząca z ubiegłorocznej tzw. małej emisji publicznej. Przy 6 proc. odsetek (stałe), wyceniana jest na 4,9 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o i2 Development S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • KGHM zaktualizował strategię

  17 stycznia 2022
  Miedziowa grupa celuje średnio w 10,2 proc. rentowności kapitału stałego (ROCE), wynika ze strategii do 2030 r. z horyzontem do 2040 r.
  czytaj więcej
 • Grudniowa emisja Kruka debiutuje na Catalyst

  14 stycznia 2022
  Za uplasowane podczas publicznej oferty pięcioletnie niezabezpieczone papiery dłużne windykator płaci WIBOR 3M plus 3,4 pkt proc., co daje 5,7 proc. rocznie w pierwszym trzymiesięcznym okresie odsetkowym.
  czytaj więcej
 • Kolejne obligacje Profbudu na Catalyst

  13 stycznia 2022
  Infinity, spółka stojąca na czele deweloperskiej grupy pod marką Profbud, wprowadziła do obrotu warte 11 mln zł papiery dłużne, które w ubiegłym roku uplasowała podczas oferty publicznej.
  czytaj więcej
 • Trzech inwestorów chce przejąć 66 proc. akcji Develii

  13 stycznia 2022
  Fundusz private equity Metric Capital Partners oraz dwaj Polscy przedsiębiorcy ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 295,4 mln akcji Develii. Liczą na zwiększenie skali działalności dewelopera oraz „bardziej efektywne wykorzystanie bilansu spółki”.
  czytaj więcej