poniedziałek, 20 maja 2019

Newsroom

Indos wyemituje nowe obligacje

msd | 23 kwietnia 2019
Spółka dostarczająca usługi finansowe dla innych firm chce pozyskać do 7 mln zł z prywatnej oferty zabezpieczonych papierów dłużnych serii K2.

O nowych obligacjach Indosu wiadomo na razie tylko, że ich okres spłaty ustalono na trzy lata. Spółka nie ujawnia wysokości oferowanego oprocentowania. Docelowo będzie to jednak informacja publiczna, ponieważ dług Indosu ma trafić do obrotu na Catalyst.

Na GPW znajdują się obecnie dwie serie obligacji Indosu – zapadająca w listopadzie tego roku seria INS1119 na 8,05 mln zł oraz wygasająca prawie rok później seria INS1020 o wartości 15 mln zł.

Papierami INS1119 po raz ostatni handlowano ponad miesiąc temu. Wyceniono je wówczas na 100 proc. nominału. Ostatnią transakcję serią INS1020 zawarto zaś trzy miesiące temu.

Więcej wiadomości o Indos S.A.

 • Dług netto Indosu wzrósł o 39 proc. w I kwartale

  13 maja 2019
  Wprawdzie saldo zadłużenia odsetkowego spółki świadczącej usługi finansowe dla sektora MSP prawie się nie zmieniło, ale z jej rachunków ubyło 7,1 mln zł gotówki w I kwartale. Receptą na mniejsze zasoby pieniężne ma być nowa emisja obligacji, co pozwoli częściowo sfinansować odbudowę – kurczącego się – portfela aktywów.
  czytaj więcej
 • Dalsze delewarowanie Indosu

  17 kwietnia 2019
  Poprawie zeszłorocznych wyników Indosu, za wyjątkiem słabego IV kwartału, towarzyszyły też dodatnie przepływy gotówki z podstawowej działalności, czego skutkiem było wyraźne obniżenie zadłużenia finansowego netto.
  czytaj więcej
 • Niższe zadłużenie Indosu

  19 listopada 2018
  Zyski spółki spadły w III kwartale względem ubiegłego roku. Za to udało jej się obniżyć poziom zobowiązań finansowych bez większego uszczerbku dla zasobów posiadanej gotówki.
  czytaj więcej
 • Więcej gotówki w Indosie

  14 sierpnia 2018
  Wypracowane w II kwartale środki pieniężne z działalności operacyjnej i inwestycyjnej pozwoliły na redukcję zobowiązań finansowych oraz poprawę pozycji gotówkowej spółki. Dług netto spadł więc wyraźnie.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje