piątek, 22 października 2021

Newsroom

Inpro uchwaliło emisję obligacji wartych do 35 mln zł

msd | 15 września 2021
Większość wpływów pozyskanych z emisji czteroletniego długu deweloper zamierza przeznaczyć na wykup wygasających 10 października papierów INP1021 o wartości 25 mln zł.

Spółka chce pozyskać do 35 mln zł z emisji czteroletnich papierów o zmiennym kuponie, którego wysokość na razie nie została jeszcze ujawniona. Docelowo dług zostanie zabezpieczony hipoteką na nieruchomości hotelowej w Jastarnii.

„Celem emisji jest przeznaczenie środków na całkowity wykup obligacji serii B (…) emitenta oraz na finansowanie bieżącej działalności grupy emitenta, w szczególności na zakup gruntów oraz realizację budowy projektów deweloperskich” – podało Inpro.

Za wygasające w październiku obligacje INP1021 spółka płaci WIBOR 6M plus 3,1 pkt proc. Papierami po raz ostatni handlowano miesiąc temu (po 100 proc. nominału), a obecnie w arkuszu zleceń nie ma dla nich ani jednej oferty kupna/sprzedaży. 

Jak pisaliśmy w miniony wtorek, grupa Inpro zamknęła I półrocze z niemal zerowym długiem netto (0,3 mln zł) i ponad 90 mln zł wolnej gotówki (bez rachunków powierniczych). Same wskaźniki płynności wypadały wówczas nieco słabiej niż zwykle, tak ze względu na zobowiązania z tytułu dywidendy (20 mln zł wypłacone w lipcu), jak i właśnie bliski termin spłaty papierów INP1021. Ich zrefinansowanie powinno przywrócić krótkoterminową część bilansu grupy do dawnej formy. 

Więcej wiadomości o Inpro S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje