poniedziałek, 06 grudnia 2021

Newsroom

JHM Development uplasował kolejne obligacje

msd | 16 października 2020
Deweloper pozyskał 5,07 mln zł z oferty papierów dłużnych serii D skierowanej do mniej niż 150 inwestorów.

Uplasowane przez JHM papiery to niezabezpieczony dług ze zmiennym kuponem i terminem spłaty przypadającym 30 grudnia 2023 r. Tego samego dnia wygasać będzie też uplasowana w czerwcu tego roku seria C, która według naszych szacunków oprocentowana jest na około 5,5 pkt proc. ponad WIBOR.

Wpływy netto z nowej emisji JHM będzie mógł przeznaczyć na finansowanie projektów deweloperskich, w tym także zakup gruntów, lub na spłatę obligacji serii B.

Notowane na Catalyst papiery serii B (JHM0821) warte są obecnie 3,155 mln zł. Lecz przy okazji najbliższej wypłaty odsetek (14 listopada) spółka dokona ich okresowej amortyzacji o wartości 1,71 mln zł, wynika z informacji podanych na stronie internetowej JHM.

Nowe obligacje dewelopera, podobnie, jak i emisja z czerwca, mają trafić w przyszłości do obrotu na Catalyst.

Więcej wiadomości o JHM Development S.A.

 • Znacznie mniejszy JHM Development

  22 listopada 2021
  Po utracie kontroli nad spółką Marywilska 44 aktywa deweloperskiej grupy spadły o jedną trzecią. Jej wskaźniki zadłużenia i płynności poprawiły się, choć na razie bilans nie pokazuje pełnych efektów ostatniego przejęcia upadłego właściciela łódzkich gruntów.
  czytaj więcej
 • JHM Development pracuje nad emisją obligacji

  27 października 2021
  Należący do giełdowego Mirbudu deweloper rozważa ustanowienie programu emisji papierów dłużnych do maksymalnej kwoty 50 mln zł.
  czytaj więcej
 • JHM Development inwestuje w upadłą spółkę

  21 października 2021
  Należący do giełdowego Mirbudu deweloper przejął udziały w Hakamore, upadłej spółce, która jest wieczystym użytkownikiem terenów po łódzkiej elektrociepłowni EC2. To prawdopodobnie dopiero początek wydatków, bo w grę wchodzić może też spłata obligacji wobec funduszu typu private debt.
  czytaj więcej
 • Wyższa płynność grupy JHM Development

  20 sierpnia 2021
  Wysoka przedsprzedaż pozwoliła deweloperowi istotnie powiększyć saldo środków pieniężnych i zapobiec wzrostowi długu netto. Tymczasem już dzień po zamknięciu półrocza JHM stracił kontrolę nad Marywilską 44.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje